Tema: Alomnezije
Pogledaj jedan post
Old 25.10.2017., 16:14   #91
Ovu potvrdu usporedbe sam već u nekoliko navrata tražio , ali nisam imao dovoljno strpljenja i sreće
Riječ je o posljednjoj epizodi serije prosijaci i sinovi , i za mene najupečatljivijom scenom u kojoj pogiba vrtirepka
Zadnji put sam ju pogledao u drugoj reprizi 1987. a epizoda sama po sebi vjerojatno je imala veliki utjecaj na moj budući mentalni sklop , što zbog vlastitih utisaka što zbog emocija koje je izazvala kod mojih ukućana , Recimo da je to bio triger za moja kasnije beskrajna natapanja raznim oblicima nostalgije (op.p u toj epizodi vrtirepka se nakon dugo godina vraća iz amerike u rodni kraj)
Ugl danas doznam da je još jedna obitelj od mojih iz hercegovine otišla put njemačke, sjetim se cenzuriranog djela serije https://www.youtube.com/watch?v=4nFicYmDDNE
pa velim da si još jednom okušam sreću. Za scenu pogibije koju sam tražio bio sam uvjeren da je na samom kraju serije/epizode pa bi odmah skočio na zadnjih desetak minuta - ali je nije bilo . Mislio sam da je ili odrezana ili sam si nedajbože sve to još jednom u glavi umislio
Ali ovaj put sam bio strpljiviji, prešao kroz cijeli video i tu scenu našao u - sredini
dakle osim što je vrtirepka očajno našminkana pa i dalje umjesto bakice izgleda kao da joj je 19 , iz ostalog se sjećam
Na rubu je proplanka i spazi neki rijeko vrijedan - crni cvijet koji oblikom podsjeća na ružu . Propinje se da ga dohvati , oklizne se ni provaliju i padne u smrt
Prava scena (op.p https://youtu.be/cXxBPdcap5o?t=1681) izgleda ovako
Proplanak i sve to je ok , stvarno spazi jedan cvijet ( ružičaste boje koji nema nikakvog oblikovnog dodira s ružom) , i tek što se ustala, vrlo neuvjerljivo bez pokušaja da ga dohvati pada u ambis
Ovo sa crnom ružom ne treba ni objašnjavati , sam sam ju ubacio umjesto one ružičaste travke jer kulturološki u nas predstavlja smrt
Definitivno je potaknuta i navodnom serijom samoubojstava u hrvatskoj 1987 među grupacijom koja je sama sebe nazvala sektom crne ruže

iz jutarnjeg

Pokušajmo rekapitulirati cijelu priču. Ideja da su kultovi samoubojica počeli regrutirati zagrebačke tinejdžere pojavila se početkom 1988. godine i vrlo brzo se preko medija pretvorila u lov na vještice. Nekoliko stvarnih samoubojstava tijekom 1987. godine počinile su osobe koje su se deklarirale kao pripadnici nekih glazbenih potkultura i preko te činjenice mediji su uspjeli isfabricirati vezu između tih potkulturnih skupina i ideje o samoubojstvu.

Daklen još jednom, da mi na milijunašu bilo pitanje za 500.000 o kakvom se cvijetu radilo, bez dvojbi bi odabrao baš tu crnu ružu
babunovich is offline