Pogledaj jedan post
Old 16.04.2009., 23:45   #49



Stephen Arroyo rođen je 6. listopada 1946. godine u Kansas City-ju u 17:35.

Stephen je po struci diplomirani psiholog i pripada redu svjetski najpoznatijih američkih astrologa. Njegov pristup astrologiji uvelike je blizak radu Liz Greene u Engleskoj s razlikom da je njegov rad manje orjentiran na mitologiju. U svom radu napravio je korak dalje u praktičnoj primjeni načela koje su postavili Dane Rudhyar i Frances Sakoian (osnivačica "New England School of Astrology").

Astrološkom praksom bavi se od 1970. godine, no bez obzira na to Arroyo pripada redu astrologa koji su vrlo povučeni u svom radu. Naime, u potpunosti je posvećen privatnoj astrološkoj praksi i pisanju knjiga te ga se ne može vidjeti da poput drugih poznatih astrologa drži predavanja ili pojavljuje na javnim konferencijama. No zato se uz svoj astrološki rad paralelno obučavao u tehnikama alternativnog liječenja, homeoterapiji....ili kako on veli višegodišnjeg proučavanja iscjeliteljskih vještina. Svojim radom zalaže se za pojedinačno savjetovanje, "savjetovanje u četiri oka".....te kako sam za sebe kaže: ".....pošto u 7. polju natalne karte imam mnogo planeta, savjetovanje u četiri oka mi je olakšano i prirodno predstavlja vitalni dio mog života. I sve vrijeme i sve više uviđam čak i da se nisam uputio u astrologiju, ljudima bi se bavio na neposredan i osobni način."


Zalaže se za astrološki pristup kojim se zadire u dublja značenja astrologije, zalaže se za njezin razvoj, zalaže se predani pristup astrologiji koji se temelji na osnovnim, jednostavnim, bazičnim i konkretnim astrološkim principima koji moraju biti potpuno jasni. Budući da ima obrazovanje psihologa pa ima iskustvo i s "druge strane medalje" u svojim djelima ("The Practice and Proffesion of Astrology", ali i u drugim knjigama) ističe vrijednost astrologije naspram drugih tehnika:

"Veliki dio moderne psihologije oslanja se na pogađanje o ljudskim nagonima i motivima, a obično sve pripisuje nerazumljivoj mješavini hipotetskih "genetskih i društvenih faktora". Astrologija oslikava svoje slike ljudske prirode s mnogo više boja, portretira mnogo širi spektar ljudskih potencijala – i to mnogo jasnije. Niti jedna druga teorija ili tehnika za koju sam čuo ne može rasvijetliti ljudsku motivaciju ili kakvoću osobne svijesti ili iskustva tako jasno, jednostavno i precizno."


1992. godine dobio je nagradu - Regulus, te nagradu britanskog astrološkog društva - British Astrological Association's Astrology Prize. A od udruženja kanadskih astrologa nagradu - Sun Award.



Objavljena djela:


▪ Astrology, Karma & Transformation
▪ Astrology, Psychology and the Four Elements
▪ The Jupiter/Saturn Conference Lectures (L. Greene & s. Arroyo)
▪ The Practice and Proffesion of Astrology
▪ Relationship & Life Cycles
▪ Stephen Arroyo's Chart Interpretation Handbook
▪ Exploring Jupiter
▪ Person-to-Person Astrology
▪ Practicing the Cosmic Science


Stephen Arroyo - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom