Pogledaj jedan post
Old 02.02.2011., 00:35   #3874
Quote:
Dome_st kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći ima li ovakvo iskustvo. Naime, rodila sam prije godinu dana i do nedavno sam dojila, menstruaciju nisam dobila osim jedanput ovo ljeto, a testovi nisu pokazali da sam trudna. Znam da žene najčešće dobiju menstruaciju u dojenju, ja je još nemam, a mm i ja se ne štitimo.

U biti je pitanje sljedeće: kako se računa termin poroda i trajanje trudnoće ako se ne poznaje datum zadnje mentruacije?

thanks
krivo, mnoge žene ne dobiju prvu menstruaciju nakon poroda dok god ne prestanu dojit, i ja sam jedna od njih. dakle prvu menstruaciju sam dobila tek mjesec dana nakon što sam prestala dojit a to je bilo nakon prvog poroda sa 9 mjeseci starosti bebe, a nakon drugog poroda 1,1 g starosti beba.

kao drugo nadam se da ti i muž ne mislite kako vas dojenje štiti od trudnoće pa se zato ne štitite? jer to naravno nije način kontracepcije i žene se najčešće tako zeznu jer misle da ne mogu ostat trudne ako doje.

a na tvoje pitanje kako se računa trudnoća ti stvarno ne mogu odgovorit točno, bolje da ti odgovori netko stručniji, ali pretpostavljam da se gleda po uzv starost odnosno mjere djeteta pa se odredi približan termin.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom