Pogledaj jedan post
Old 13.04.2017., 14:45   #43
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post


Ne da misle nego su u pravu; pogledajte samo ovaj strašan prizor iz Travnog:



Što čovjek da pomisli kad ujutro izađe zapalit' na vlastiti balkon ili lođđiju? Da se našao u šumi umjesto u urbanu prostoru, eto što! Da bi zločinstvo spram narodno-arhitektonskih afiniteta bilo još gore, ispod ovih krošanja se nalazi parkiralište! Zamislite koliko je parkirnih mjesta izgubljeno time što se cijela livada nije potaracala nego su između blokova parkinga ostavljene zelene površine te je posađeno drveće! Dokle će hrvatski puk trpiti ostatke nenarodnog jugokomuniščkog urbanog planiranja u svojoj sredini? Živijo hrvacki urbanizam devedesetih!
S obzirom da se spominje Travno u N. ZG treba spomenuti površinu iza mamutice gdje su nekoć bili vrtovi stanara koji su prije 3-4 godine preorani a velika većina drveća posječena. Tamo se nalazilo puno voćaka i ostalog drveća kojeg više nema a Bandić je obećavao novi park (i fontanu ). Do dana današnjeg nije ništa napravljeno. Zapravo je, podignut je spomenik nekom ukrajinskom književniku na sjevernoj strani.

Također, na istočnoj strani kvarta (Sarajevska) gdje je veliki Konzum su nekoć bili vrtovi i drveće, izgradnjom konzuma i uređenjem prometnice danas na toj lokaciji možeš izbrojat drveće na prste jedne ruke. Prije je tamo bilo barem 15-20 visokih stabala (platane, topole?).

Što se tiče samog parka Travno prije desetak godina na sjevernoj strani uz šetnicu je posađen drvored dok je na južnoj strani parka dosta lošija situacija uz pokoje stablo.

No ima i par pozitivnih primjera gdje sam vidio da su stanari sami sadili nova stabla. Danas sam uočio dva nova kojih prije nije bilo.

Nedaleko od Travnog nalazi se Bundek koji je pravi primjer devastacije. Prije gotovo 15 godina kad se rekonstruirao Bundek posjekli su valjda 70-80% stabala, nekoć je to bila gusta šuma koja se protezala skroz do mosta Mladosti prema istoku.
Po meni trebali su samo odstraniti bolesna i suha stabla, maknuti smeće, glomazni otpad i urediti stazu oko jezera uz koji WC a ne iz Bundeka raditi mini Jarun. Izgled samog jezera su totalno promijenili.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom