Pogledaj jedan post
Old 20.09.2017., 20:03   #5925
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
Meni je cura napravila abortus protiv moje volje... izgubio sam pravu ljubav i nosim smrt u sebi odonda...
Prema katoličkom nauku, ako sudjeluješ na bilo koji način u prekidu trudnoće (daješ novac, podržavaš, obavljaš medicinski postupak kao liječnik ili med. sestra), po Crkvi si automatski izopćen (izbačen) iz nje (dok se ne pokaješ - to više nije SMRTNI grijeh koji se onda oprašta).
Smrtni grijeh (lat. peccata mortalia) u katoličkoj teologiji je grijeh koji osobu, koja ga je počinila vodi u pakao nakon smrti, ako nije oprošten.

idolopoklonstvo (otpad od vjere u Boga zbog vjere u nešto drugo, predmet, osobu ili krivoboga), vrijeđanje Boga, ubojstvo, preljub, teška krađa, velika laž, teška povreda bližnjega (što uključuje i seksualno iskorištavanje drugoga), nanošenje velike štete i slično. [1] Ovi grijesi smatraju se "smrtnima"
* Zar nije prije "smrtni grijeh" bio neoprostivi za umorsta itd. ili sam to pogrešno upamtio s vjeronauka? Sad se sve može oprat pred svećenikom?
*


Stoga ne vidim razloga tvoje zabrinutosti i jada, kad to nisi podržao ni na koji način.

Quote:
normalno da cu bilo kojoj curi reci "nemoj to raditi, ubit ces sama sebe"
Bolje od popovanja je da se oženiš njome iz ljubavi i skrbiš aktivno o vašem djetetu. Ili plaćaš alimentaciju, a ne vrdaš s time. Sve ostalo je šuplje licemjerje.
Ja podržavam pobačaj u zakonskom roku, ako se žena na to odluči. Zabranjivanje toga ženama je nehumano. Naravno da je bolje izbjeći to ako se ikako može, obrazovanjem, kontracepcijom, svjesnim odnosom a ne ulijetanjem u veze i seks samo tako...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline