Pogledaj jedan post
Old 07.10.2017., 00:08   #4326
Ma dajte molim vas

dajem krv redovito svaka 3 mjeseca i svaki put dobijem slobodni dan (nije niti upitno hocu li ga dobiti) ali prvi ne bi uopce imao obraza pitati poslodavca (govorim o privatniku) da mi daje 12 dana slobodno godišnje na račun davanja krvi

..to bi po meni bilo čisto iskorištavanje i sustava i samog humanog čina..


s druge strane...kad govorimo o javnom sektoru...

..za ista 4 slobodna dana koja ja dobijem godišnje za 4 davanja krvi u privatnom sektoru (a budimo realni trebam biti sretan da uopce dobijem slobodne dane jer radim u velikom multinacionalnom poduzeću koje se strogo drzi slova zakona i internih pravila i procedura) u javnom sektoru radnici dobiju 8 slobodnih dana odnosno duplo

i sad da jedan takav radnik ide na separator svaki mjesec i da ima pravo na 24 slobodna (radna) dana plus još otprilike 25 do 30 dana godišnjeg odmora....


dođe mi muka od same pomisli na to




..mislim da je negdje propisano da radnik ne moze dobiti više od 4 dana placenog dopusta godišnje (javni sektor ima pravo i na slobodni dan u kojem se daruje krv ili krvni pripravak pa od tuda dupli dani) na racun davanja krvi ali bez obzira na to po meni je grijeh uopce i razmišljati na išta više od toga

Zadnje uređivanje Paskaneman : 07.10.2017. at 00:35.
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom