Pogledaj jedan post
Old 25.03.2008., 14:44   #8
Iz vašeg pitanja nisam razumio jednu stvar: Da li je ko Vas ređena samo inseminacija ili je rađen IVF postupak. Naime kod postupka inseminacije nema punkcije jajnik stanica nego se u pretpostavljeno vrijeme ovulacije (potpomognuto štopericom) radi inseminacija partnerovim sjemenom tj. u šupljinu maternice se ubrizgava sjeme. Kod tog postupka postoji mogućnost da antispermalna protutijela onemoguće spermije u oplodnji. To nije taka česta pojava tako da se ne šalje pretjerano na imunološke obrade.
Druga mogućnost je IVF, znači da se nakon prirodnog ili stimuliranog ciklusa punktira jajna stanica, u stogo kontroliranim laboratorijskim uvjetima napravi oplodnja i zametak se vrati u šupljinu maternice. U tom slučaju antispermalna protutijela nemaju utjecaja.
Ne znam gdje ste radili navedene postopke, ali moj savjet je da se dogovorite sa liječnikom koji to radi o postupku. Ako rezultati i dalje budu neuspješni tada postoji mogućnost ili autoimune prirode (druga vrsta protutijela koje postupaju prema zametku kao prema stranom tijelu i nastoje ga uništiti ili je neplodnost nepoznata uzroka.


pitala sam nekog doca na jednom forumu....dr. Damir Kovačević...i to je odgovorio...sad ti meni napisi odgovor na ta pitanja,pa cu ja njemu vrattiti
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom