Pogledaj jedan post
Old 26.01.2017., 17:03   #272
Na lektiru sam baš ljuta.

Kada je bila manja, znala sam čitati s njom, ali od 3. osnovne sam ju poticala da čita sama, da samostalno odgovara na pitanja o pročitanom i da sama piše. Uključila bih se kada bi skroz zabrazdila u krivo, ali ne na način da joj velim što da napiše, već bih je ispitivala sve dok ne bi sama došla do točnog odgovara.

Nije se proslavila, dobivala je uglavnom četvorke. Jer su lektire koje su sastavljale tuđe mame bile daleko bolje napravljene.
I nije voljela ni pisati, ni čitati i na sam spomen lektire bi rolajzala.

Sada je osmi razred, uz lektiru dosta čita i od 5. razreda dobiva petice iz lektire. Ne dam joj da čita skraćene verzije. Iako je nabrajala tko sve čita skraćeno i argumentirala se da to nije fer prema njoj kao što nije bilo fer u nižim razredima kada joj nisam htjela pisati lektire pa je ispadala retardirana u odnosu na ostale.
A ja se borim i ne dam skraćeno, želim da čita, smatram da je čitanje bogatstvo, da će joj pomoći da obogati vokabular, da će naučiti nešto novo iz svake knjige i da će je sve to u konačnici obogatiti.

Učiteljica im je dala skraćene verzije...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom