Pogledaj jedan post
Old 03.07.2008., 22:18   #17
Gradi zgradu, ogradio prolaz...

U komsiluku se na placu gdje je bila privatna kuca gradi zgrada.
Izmedju tog bivseg dvorista kuce i nase zgrade je bio prolaz od nekih sigurno metar, poplocan, kuda smo mi prolazili do ceste. Zgrada je naime uz cestu, ali je ulaz sa druge strane...
E sad, danas su radnici ogradili zemljiste gdje se gradi zgrada i ogradili i manji dio zemljista koje je bila zelena povrsina ispred ulaza nase zgrade i ta mreza zavrsava na oluku nase zgrade na cosku. Ja sad nemam taj izlaz na ulicu, vec moram ici sa druge strane zgrade (koja usput ima vise ulaza, a moj je odmah uz taj cosak i to mi je najblizi izlaz na cestu). Sad ja moram ici oko cijele zgrade i na posao i bilo gdje...
Meni nije logicno da on nama ne mora ostaviti prolaz, tj. da ga moze zagraditi samo tako, bez obavjestenja.

Ja sam sinoc posla u grad jednim putem i naisla na prepreke (zagradjeno, kopaju neke cijevi).
Danas sam normalno otisla na posao, ja se vracam, a i taj prolaz zatvoren. Sta ce sutra biti - poci cu otvoriti vrata od zgrade i naici na betonski zid?

Sad komsije nagadjaju da ce on graditi zgradu koja se naslanja na nasu...
Ili da ce zgrada biti do nase, dole da ce biti prolaz (pasaz), ali ce zgrada gore biti spojena sa nasom...
Dakle podpitanje je - moze li on, bez saglasnosti stanara moje zgrade, napraviti zgradu koja se naslanja na nasu komplet (kao dupleks) ili od visine prvog sprata navise?

Zapravo nije to nista katastrofalno, ali mi je bezobrazno da bar nije najavio - komsije, lakse mi je obezbijediti gradiliste tako, to ce trajati mjesec-dva-pet, ljudi smo, ja bih tako, pa se strpite malo ako moze...

Hvala unaprijed.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom