Pogledaj jedan post
Old 28.08.2011., 23:54   #43
Thumbs up

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Na tvom mjestu ne bih vozila bicikl, bez dodatnih statickih vjezbi primarno za trbuh i donji dio ledja. Idealno za citav torzo.

Ne znam jesi li bio kod doktora, jer tesko da ce ti ovdje netko napamet znati reci sto je najbolje za tebe i tvoje stanje. Cak i mi s hernijom diska nismo kompetentni, buduci da smo svi drugacije gradjeni, i imamo drugaciju povijest treniranja i ozlijeda.

Zamisli da je tvoje tijelo figura od stvrdnute gline, sastavljena od dva dijela. Na sredini, u predjelu trbuha i lumbalne kicme, spojena je s malom kolicinom mekane, nepecene gline. Recimo nesto kao pjescani sat.
Ako probas tu figuru posjesti na bicikl, i saviti prema naprijed, sto mislis sto ce se dogoditi?

Zato, dok ne ojacas mekani dio, i ne dodas mu tvrdog materijala, mozda je pametnije ne provocirati ozlijedu. Pogotovo na statickom biciklu, kod kojeg nedostaje usmjerenje energije prema naprijed, u prostor, kao i amortizacija, tako da se sav napor koncentrira u kukove i prema dolje. Zato ponavljam, nadji dobrog doktora koji ce te pregledati i pomoci ti.
Hvala na savjetu! To je logicno i vrlo zdravorazumsko.

Otprilike tako slicno razmishljam i ja. Vishe od dva meseca sam samo na plivanje (koje mi vrlo prija) i setnja nad 5 km na dan (koja i bash ne prija). Trcanje nemogu da praktikujem jer imam povredu na menuskus iz "sportskih" dana.

Staticki bike je dobar za kardio vezbe ali sigurno ne za discus hernia.

Hvala josh jednom!
Pozz

Zadnje uređivanje mkBG : 29.08.2011. at 00:00.
mkBG is offline  
Odgovori s citatom