Pogledaj jedan post
Old 16.01.2011., 16:42   #15
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Ajde malo citaj one linkove koje sam postao sa razumijevanjem.
Ma komentirao sam prvi post prije nego sam čitao linkove. Međutim, ti pretpostavljaš da bi ugrađivali Hydrogen Moderated Self-regulating Nuclear Power Module koji je "inherently safe". Pod tim se misli da ne može doživit meltdown. Ali mene ne brine to nego radioaktivno onečišćenje, a za taj rizik piše ovako:

Quote:
The only hazards are those of all nuclear materials, namely those of radiation, but this is significantly mitigated by the fact that the reactor design is intended to be buried underground and only dug up for refueling every five years, at which point, assuming proper safeguards are used, exposure to radioactivity is a comparatively trivial concern.
Znači, nije da nema rizika kad su zamislili da je zaštita u tome da se reaktor koristi ukopan u zemlju, a ovdje pričamo o korištenu na brodovima.
Inače, prilično sam neupućen u nuklearnu tehnologiju koja je danas u upotrebi, šta se koristi i zašto. Razumijem samo principe kako nuklearna tehnologija funkcionira. Tako da, možda se brinem bezveze, ne znam.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom