Pogledaj jedan post
Old 26.10.2006., 10:07   #18
neno.
čini mi se da krećeš od jedne krive pretpostavke.
Quote:
Sa prigušenim usisom ništa se ne mijenja, količina goriva koju kompjuter odredi je idealna za tu (manju) količinu zraka a u konačnici potrošnja plina je manja što nam je i cilj. Normalno da se i smanji snaga ali uz manju potrošnju.
ovo vrijedi kad motor radi na benzin.
ako je na tom motoru ugrađen plinski sistem, na njemu ne određuje kompjuter količinu ubrizganog goriva. količina samo ovisi o tome koliko je otvoren ventil na isparivaču i koliko motor može sam goriva usisati kroz flanđu.

nadam se da se slažeš samnom, jer u crijevu koje vodi plin do flanđe nema nikakvog pritiska koji bi ubacivao plin u granu. jedini razlog zbog kojeg plin curi u granu je podtlak ostvaren kretanjem klipova. a ako je dio usisa zatvoren, i taj podtlak je veći jer se zrak usisava kroz manji otvor.
da je sve ostavljeno kako je i bilo (šime je skinuo blokadu), motor nemože povući dovoljno plina jer ne ostvaruje dovoljan podtlak.

na mom autu, flanđa na usisu je malo manja od samog promjera usisne grane. ja bih rekao da je dobro odabrana.
da je prevelika, događalo bi mi se isto što i šimi, pa bi i ja trebao isto "tehničko" rješenje.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom