Pogledaj jedan post
Old 17.01.2018., 00:17   #1
Kako da rijesim ovaj problem sa dugovima, bankari pomozite

Pozdrav

Molim vas pomozite mi sa savjetom. Vec sam pisao na drugim temama svoje osobne probleme i kako sam zbog ogromnih dugova zapao u veliku i skoro bezizlaznu krizu. Dobio sam pomoc i saglasnost supruge i zajedno sada trazimo rijesenje za nase probleme ali ne znamo sta je najbolji potez u ovako teskoj situaciji. Ukratko cu i u brojkama opisati nasu situaciju, kao i na moguca rijesenja do kojih smo mi dosli, no buducni da ni jednom od nas finansije nisu struka, trazimo i strucne savjete prije nego se odlucimo na neki od koraka.

Evo situacije:

Stambeni kredit oko 1.200 000 kn / promjenjiva kamara stopa je 4.00 % /optplata je na 20 god


Potrosacki kredit br 1 = oko 250.000 kn

Porosacki kredit br 2 = oko 150.000 kn

Ostali potrosacki krediti i dugovi na kreditnim karticama oko 100.000 kn (ovdje je 6-7 manjih kredita i dugovi na 4 kartice)

Na ove potrosacke kredite i kartice kamata je u prosjeku oko 20.00, na nekim je 15% a na nekima i 25%....

Zaradjujemo skupa oko 25.000 kn mjesecno

Zbog svih ovih dugova smo dosli u situaciju da od ovih primanja mozemo placati sve te dugove mjesecno sa minimalnim uplacivanjem za svaki dug, i kada to otplatimo, ostaje nam toliko da mozemo podmiriti sve mjesecne troskove za domacinstvo i ostane nesto za potrosnju. No svaki neplanski trosak ce svakog mjeseca uzburkati nasu ekonomiju. Odlucili smo se da nesto poduzmemo da bi mogli sa jedne strane otplacivati dugove a sa druge koliko se moze normalno zivjeti i da se sto vise osiguramo.

Mi smo za sada vijeli ove mogucnosti koje cu navesti (ne znamo da li su izvodljive i nismo bili u kontaktu sa bankama). No zeljeli bi cuti savjete sta je najbolje uraditi.

Plan A:
Spojiti sve kredite jedan, dakle to bi bilo oko 1.700 000 kn i u tom slucaju racunamo da bi dobili neku kamatu u prosjeku od 8% i eventualno za 20 god

Plan B
Zadrzati stambeni kredit sa kamatom od 4% i ostalih 500.000 kn otplacivati sa kamatom u prosjeku od 20%, rok otplate bi bio 10 god.

Plan C:
Naci neko novo rijesenje

Zanima me kada se porede ovi planovi A i B sta je bolje i u kojem slucaju bi mogli ustedjeti odnosno uciniti da manje placamo na kamate a da pri tome ne strepimo svakog mjeseca od vanrednih troskova?

Hvala vam mnogo na savjetima...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom