Pogledaj jedan post
Old 20.08.2008., 21:13   #1
Šah - kako postati bolji?

Nažalost, nemoguće je pretražiti forum s pojmom šah, jer je riječ "too short". Zato se unaprijed ispričavam ako će se možda neka pitanja ponoviti...

Mene zanima kako poboljšati svoju šahovsku igru? Imam 26 godina i u više navrata sam se pokušao ozbiljnije posvetiti šahu i uvijek bih naišao na isti problem - dosegao bih jednu razinu igre i ne bih bio u stanju razbiti tu granicu i poboljšati svoju igru. Bio sam i član šahovskog kluba, igrao i natjecateljski, rekreativno... i uvijek bih se obeshrabrio kada bih dosegao tu granicu koju nikako ne mogu prijeći.

I sada sam se opet uhvatio šaha, proučavam probleme, studiram razne (ruske) knjige o šahu, učim otvaranja, kombinatorne vježbe, završnice... i planiram se opet učlaniti u neki klub i okušati se u turnirskoj praksi.

Inače sam u Zagrebu, pa ako netko zna neki dobar klub neka preporuči. Po mogućnosti neki koji ima trenera i koliko-toliko redovite termine treninga - mislim da je to upravo ono što mi treba. Uz samostalni rad sam više-manje već dosegao svoj maksimum...

Hvala i pozdrav!
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom