Pogledaj jedan post
Old 27.09.2004., 22:22   #28
Quote:
Halveti kaže:
Druzi su jedna stvar a Rifaije potpouno druga tako da mislim da ih se ne bi trebalo trpati u isti kos.

Glavna razlika je sto su Rifaije muslimani dok Druzi to nisu
Skrenuo sam na druze i alawite kao na grupe koje su se odvojile od islama, to sam naglasio. Ljudi cuju za njih kada prate vjesti o bliskom istoku a ne znaju tko su i sto su. Iz uvodnog posta je ocigledno da je pitanje vezano za vijesti pa sam se malo raspisao i o drugim grupama, slabo poznatim u europi. Sve sto znaju je da su druzi bili jedna od sukobljenih strana u libanonu, i ako znaju, znaju da alawiti kontroliraju sirijski baath i da su preuzeli vlast u vojnom pucu '70. Obje grupe govore arapski, imaju arapsku fizionomiju, kuran im je sveta knjiga, tako da je lako pobrkati. Recimo, danas sam vidio vijest da je otet CNNov producent u Gazi, izraelski arapin. Nije istina, on je Druz iz Galileje. I to je vrlo bitna cinjenica jer su galilejski druzi vrlo pro izraleski orjentirani. Cak ni izvjestaci sa bliskog istoka ne barataju nekim osnovnim cinjenicama, a njima bi to trebala bit profesija. I nisam trpao u isti kos, samo sam naletio na slike na istom sajtu pa sam stavio na jedan post.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom