Pogledaj jedan post
Old 22.09.2009., 22:31   #3
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
Kako smanjiti dotok takvih faca na visoke položaje u društvu i na taj način onemogućiti loše upravljanje i vladanje?
Što je sa vjersko - fanatičnim psihopatima? Da li oni u ime svojih ciljeva prodaju maglu pod "božju" volju, i na taj način razna sredstva za postizanje ciljeva postaju opravdana?
Kod njih je upravo ta njihova beskrupuloznost razlog zasto dolaze na vlast, na najvise polozaje. Ljudima nekad trebaju oni koji su spremni "uprljati ruke", koji ne prezaju ni od cega, ma koliko pokvareni i nemoralni bili planovi, psihopata nema ni najmanjeg problema da ga ostvari. Dok normalna, psiholoski zdrava osoba neke stvari ne moze uraditi bez jakog vanjskog poticaja, psihopata je sposoban muciti, ubiti samo zabave radi, da vidi kako to izgleda.

Ustvari, koliko sam ja shvatio (prijatelj mi je psiholog, pa smo malo pricali i o psihopatama), oni su doslovno najopasniji ljudi na zemlji, jer vecinu ljudi ustvari najbolje koce oni sami. Psihopate ne koci nista, njih njihova znatizelja da vise sto ce biti motivira da urade i najstrasnije stvari, koje njima osobno nisu strasne, vec samo zanimljive.

Kada pricamo o vjerskom fanatizmu, on je izrazito pogodan za psihopate. Vidi u religiji odlicno sredstvo da ostvari svoje ciljeve, u Boga i tako nikada ne vjeruje (iako stoji da je spreman svima pricati koliko vjeruje u Boga), pa religiju koristi kao odlican alat za dobiti ono sto zeli.

A i u svakoj firmi je dobro imati nekog psihopatu. On ce bespogovorno za novac (ako su krajnje nemoralni, to ne znaci da su glupi) uraditi bilo sto, otpustiti bilo koga, uopce ne osjecajuci ni najmanju griznju savjesti. A to je odlicna preporuka za napredovanje, svaki vlasnik nekog veceg poslovnog projekta zeli takve ljude.

Kada pricamo o borbi protiv njih, koliko znam, psihopate se ne mogu izlijeciti. Jedino sto ostaje je neutralizirati ih kako god se zna i umije. Sto prije, to bolje.
Alan_SP is offline