Pogledaj jedan post
Old 03.12.2011., 21:45   #17
TIA (tranzitorna ishemijska ataka)

Imam 17,8 godina i prije mjesec dana sam završila na odjelu neuropedijatrije u Osječkoj bolnici. U ponedjeljak 24.10. oko tri popodne sam počela mucati; točnije znala sam što želim reći ali imala sam poteškoća u izgovaranju riječi. Također osjećala sam jaku vrtoglavicu, slabu glavobolju i slabost. Liječnik opće prakse me uputio na infektologiju pod sumnjom meningitisa. Sa infektologije sam poslana na hitni prijem pedijatrije. Tamo su mi rekli da odem kući jer sam prestara da bih bila na odjela i da dođem idući dan. Dali su mi 5 mg Diazepama za smirenje. Idući dan mi se stanje nije popravilo i unatoč mojim godina ostala sam na odjelu. Napravljen mi je MR mozga i Mr angiografija čiji su nalazi bili uredni. Napravljena su mi i dva EEG-a koji su također bili uredni. Pri vađenju krvi je utvrđeno da imam trombofiliju. liječnike sam upozorila da pijem Yasmin radi dermatoloških problema. Unatoč tome što mi je neurološki status uredan moje kratkoroćno pamćenji je slabo, koncentracija mi traje oko tridesetak minuta, te još uvijek imam poremećaj govora kada se osjećam umorno. Trenutačno čekam nalaz psihologa jer sumnjam da je to sve posljedica šoka mozga nakon proživljene traume. zanima me postoji li moguće oštećenje moždanih stanica, te ima li netko slično iskustvo sa pamćenjem?
MissSunshine :) is offline  
Odgovori s citatom