Pogledaj jedan post
Old 14.03.2012., 18:15   #83
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post

Hrvatada nije bilo Tuđmanove pomirbe, potonuli bi u međusobne sukobe i neslaganja i bili bi lak plijen za agresore.
Ma to je prokleta laž čovječe!Hrvatska živi u 21.stoljeću i nije imala iste ideje kao Tuđman koji je mašto o 19.stoljeću i nacionalnom prosvjetiteljstvu.
Ja ti govorim da je ovdje nastupila građanska akcija,sloidarnost,nacionalno zajedništvo i sve bez opreka o nekoj pomirbi.
Ako se potomci nekog ustaškog i antifašističkog sela(uvjetno rečeno u globalu,naravno!)neka se mire,ali nikako nema potreba lažirati pomirbu i stavljati na pijedestal neke neizbježne obveze.
Hrvatska se 1991 godine našla pred pobunom upravljanom izvana,našla se pred agresijom zagriženih oficira i četnika,i na to je odgovorila nacionalnim odazivom.

To što je Tuđman pisao "bespućima"70,i 80-ih,nek je pisao,ali svijet,pravi,živi svijet,Hrvatska,ulica,mjesto,kino i krčma disali su novim životom,i nikome nije bio ni na kraj pameti pomirenje?!
Kakva pomirba,kad se nisu posvađali potomci i djeca,onih prije.
Pa čak i oni prije ako su ratovali jednih protiv drugih,nemaju se razloga miriti.Bile su takve okolnosti i kvit Pero.

Ja tebe razumijem što želiš reći o tvojoj izštovanoj priči o Tuđmanu.Poznavao je on povijest i tako to,ali baratanje pomirbom u stvarnom,realnom svijetu u kakvom je bila Hrvatska te sjajne 1990 godine,nema mjesta.
Ljudi su željeli samostalnost kao jamac boljeg života.Da je netko onda rekao pomirba,ljudi bi se zbunjeno smijali,jer bi rekli kakve mi veze imamo s tim!?

Tuđman je pokušao politički opismeniti narod i u Kninu 1996 godine(čini mi se),kada je pričao okupljenom mnoštvu o Turcima,opančarima i spaljenoj Hrvatskoj 1527 godine,a ljudi su ga blijedo gledali,očekujući da će koju progovoriti i o struji,vodi,poslu itd.
Kužiš što želim reći-Tuđman je možda pisao i mislio o pomirbi,ali daleko više bi postigao da je okupljao ekonomiste,a ne sanjario sebi u brk o nečemu apstraktnom.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom