Pogledaj jedan post
Old 06.06.2013., 13:10   #4500
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Hm, sad si mi dao misliti
Provjerio sam i u pravu si što se tiče ojačanja, ona su 1,5 mm kod Trohe, BluEvolution. Kako je profil sam po sebvi masivan, bio bih puno sretniji da je unutra 2 mm. Ovo za brtve nisam ni primjetio i zahvaljujem se na informaciji, otići ću to pogledati.
Izgleda da moram opet u potragu
Pozdrav Mrgud. Ja sam danas narucio stolariju i nakon razmisljanja do dugo u noc i usporedjivanja profila odlucio sam se za Gealan IQ 7000 od proizvodjaca A.B.S. Taj profil sam usporedio s Finstralovim Sys 200 i pozitivno sam se sokirao kad sam uocio da su jako slicni, gotovo identicni, i sa istim principom prednje sigurnosne pregrade, kanala i srednje brtve u profilu koja solidno nalijeze na njega. Takav slican profil je i Blue Evolution samo je on jos nesto deblji od Gealana 7000, sto je po meni mana jer mislim da je to inzistiranje na debljini radi marketinga i komora nepotrebno. U mojim uvjetima mediteranske klime ljeti i ostrih vjetrovitih zima (Rijeka) mislim da sam dobro odabrao a A.B.S. je ipak renomiran pa vjerujem da ce stvar dobro sloziti. Pred Finstralom je Gealan definitvno losiji sto se tice slabijeg ojacanja (profil 1.2 mm, mjerio sam ga sublerom) i sto se tice okova koji je kod Gealana Maco Titan Silber, najvisi iz ponude firme Maco. Medjutim Finstral ima Siegenia Aubi Titan koji je jos bolji. Finstral ima i plastiku deblju za kojih 0.5 mm, te se radi u Austriji, navodno sklapa u atmosferi argona, ima sve moguce ateste koji nasi nemaju itd. Uglavnom kad podvucem crtu dobio sam za 1000 EUR manju cijenu prozor vrlo slicnih svojstava, cak stovise, sa 3-slojnim staklom, sa lamistal staklom na kliznoj stijeni, sto bi kod Finstrala bilo losije. Jedino sto Finstral nudi povoljnije je vanjska tekstura drva ili slicnog po profilu te recimo antik ili biserno bijela boja, a sve za povecanje cijene od 2%, dok Gealan to slicno nudi za 20% vecu cijenu. Medjutim, ja sam to zanemario i uzeo glatku plastiku. Preporucam ti kupnju plasticnog sublera u Bauhausu (oko 15 kn) i onda odi u salone pa si izmjeri debljine profila, jer svi trgovci muljaju. Navodno da je klasa A profila za debljinu vanjske stijenke iznad 2.9 mm. Sto se tice kliznih stijena one se rade uvijek i od drugacijih sirih profila i od dosta vecih ojacanja, a ako te netko uvjerava da bi je napravio od obicnog prozorskog profila velika sansa da je fus-majstor koji te mulja. ....Nadam se na kraju da cu biti zadovoljan s tim Gealanom (ABS ga zove Termo Protect Plus profil sa 3 brtve) ali da cu ponekad zaliti sa Finstralom znam da hocu, ...samo za razliku novca cu si srediti cijelu kupaonicu u stanu.
Sretno!
Pasman981 is offline