Pogledaj jedan post
Old 25.04.2011., 22:31   #31
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Slažem se s navedenim i još jedan dokaz na žalost sramote ne žrtava več vlasti, oporbe i medija na sustavnom ignoriranju žrtve !
Već dugo pratim način nakoj se vodi evidencija o zločinima i žrtvama u ovom ratu. Dok se u Hrvatskoj posvećuje pažnja pojedinim slučajevima, a u potpunosti ignorira sve ostale, u Srbiji se sustavno vodi evidencija o svakoj žrtvi. Samo jednim upisom imena poginulog, mjesta pogibije ili akcije u kojoj je osoba stradala, dobit će te najmanje 10 različitih izvora u kojima je do detalja opisan zločin.

Svi sve znamo o slučaju Zec. Zna li tko što o slučaju Čengić?

Ja sam npr. danas pokušala doći do imena jedne od žrtava zločina počinjenog u sportskoj dvorani OŠ u Borovu. Znam nadimak žrtve, mjesto, imena nekih drugih žrtava, svjedoka; imala sam priliku čitati detaljne iskaze svjedoka, ali na netu o tome nema apsolutno ništa.

Koliko vas zna da je najmanja silovana žrtva u Vukovaru imala samo 6 godina?

Mi smo nebrigom o našim preživjelim i ubijenim ratnim žrtvama, nebrigom o braniteljima (bolje reći neadekvatnom brigom u koju ulaze i lažni statusi i njima nepripadajuće mirovine), te nekažnjavanjem zločinaca iz naših redova sebe doveli u situacije da iz stvarnih i moralnih pobjednika, budemo u najmanju ruku izjednačeni sa agresorima, ako ne i trajno obilježeni kao oni koji su činili zločine u ovom ratu.
KissTheCook is offline  
Odgovori s citatom