Pogledaj jedan post
Old 14.03.2013., 21:58   #441
ma mislim da se radi o jednostavnoj zabuni, ništa u svemiru nije idealno i beskonačno veliko ili malo, ili savršeno, pa tako ni taj početak. mislim da se radi o matematičkoj apstrakciji kao što je apstrakcija i da je pravac beskonačna ravna linija, ili da je 1 metar konačna veličina, ili nekakve matematičke aproskimacije funkcija koje se pojednostavljuju da bi bilo lakše računati.

tako vjerojatno i kad se računalo o početku svemira, s tim nekakvim aproksimacijama koje su u jednadžbama po defaultu i vuku se od matematičkog pamtivijeka, dobilo se da je početak morao biti infinitezimalno mala točka iz koje je sve nastalo.

mislim da se radilo o balonu koji je prsnuo kad je naprezanje na rubovima preraslo 'containment field strength'. mislim da svemir diše tj ekspandira i komprimira od do.
kad eksplodira iz tog mini balončića, sve se čestice razlete u točno određenim smjerovima i oblicima (donut shaped universe), da bi se ponovo vraćale u početnu točku iz koje su potekle.

to izgleda ovako http://www.youtube.com/watch?v=Vw3A6yf-fFA#t=31m10s
i onda se materija skuplja u taj balončić - komprimiranje svemira, sve dok ne dosegne kritičnu masu i probije taj containment field i rasrpsne se opet u obliku krafne - ekspanzija svemira, ne iz točke nego balona.

Zadnje uređivanje NMT : 14.03.2013. at 22:05.
NMT is offline  
Odgovori s citatom