Pogledaj jedan post
Old 02.09.2006., 22:23   #75
Hmm...ne da mi se sad citati sve ove postove...al evo mi smo sad imali postavljanje parketa na par tisuca kvadrata...pa nema mrvica iako se koristio valjak....uglavom ovo je postupak

1. nakon lijepljenja parketa..pricekalo se bar 24 sata do brusenja...
2. dobro se usisao parket da nema nikakvih necistoca na njemu...te su pomjesali piljevinu od brusenja tog parketa i lak pa su nanjeli prvi sloj sa shpahnom. Znaci prospu pola litre-litru mjesavine i povlace spahnom (ili kako to vec nazivate) preko cijelog parketa...Piljevina i lak su ispunile sve supljine...
3. nakon bar 24 sata se islo na ponovo fino brusenje....JAKO dobro usisavanje...nije smijelo ostati ni trunke prasine na parketu......te su valjcima nanosili sloj laka.

Obicno se islo u dva sloja...no ukoliko je bilo nekih losih dijelova...3. korak se ponovio jos jednom....i sto je po meni daleko bolje...parket je izgledao puno puno bolji...sjajniji..i na sebi je imao deblji sloj..

Ukoliko se na parketu pojavljuju razne stvari..uzroci mogu biti slijedeci...
Nije se vrsilo fino brusenje nakon prve ruke......laku je istekao rok trajanja....nije se dobro ocistila povrsina prije nanosenja laka...valjci imaju necistoca na sebi.
blento123 is offline  
Odgovori s citatom