Pogledaj jedan post
Old 29.01.2004., 11:25   #19
Quote:
GothicA kaže:
Ma nemre bit da tak puno u vražju mater! Fulal si nekaj
isto mislim da je to malo pretjerano. ali opet, ucili smo da u RH ima 3% nepismenih ljudi, no vjerujem da ih ima vise. mozda ne s jos jednom nulom iza trke, but still... cinjenica je da bas nismo tako genijalao obrazovan narod kao to se neki hvale.

a sad, sto se tice produzavanja sk. sata, mislim da je to glupost. naravno da prvo treba promijeniti program, tj. izbaciti sve nepotrebne sitnice i pizdarije, napraviti katalog znanja, smanjiti broj udžbenika itd. itd.

takodjer je super ideja da se nastava odrzava u jednoj smjeni, al to zasad nije moguce u vecini skola. neke skole su toliko pretrpane da se nastava odrzava u 3 smjene, a to je katastrofa
...

pa onda grade skole za nekoliko stotina djaka u nekim jebenim selima od nekoliko milijuna kuna, a u gradovima je stanje komatozno.

jos jedna sitnica, a to je opremljenost skola. po gradovima (npr. osijek, moja osnovna + srednja) ima skola koje su sagradjene u 60-im godinama i odtad se na njima nista nije radilo. ono, bio je pravi uspjeh ako je bilo krede u skoli i sl. jebote, davili su nas da kupujemo zastore i placamo krecenje. a za koji se onda kurac izdvaja novac za skolstvo? da bi ucenici placali tekuce troskove? ili ona fora, ako razbijes prozor (slucajno), moras platiti. skole dobivaju novac za takve stvari. druga prica je ako se s tim novcem ne zna upravljati. audio -vizualna pomagala? skole u africi su nas presisale po tom pitanju.

ovaj ministar je sad pun nekih turbo ideja, ali realno gledajuci, trebat ce nam jos puuuno godina dok se stanje u skolstvu ne popravi.

ali mene vise zanima, kad ce se uopce ista pokrenuti?

Quote:
finalnifantazista kaže:
Svake 2-3 godine blic-provjera znanja, sposobnosti i normalnosti svakog profesora...
a OVO ~ to bi se trebalo uvesti. svaka struka ima usavrsavanje tijekom radnog vijeka, al profesori ocito ne.

da ne spominje razno razne sadisticke metode i izivljavanja... ja bih prvo sve koje zele upisat prof. smjer poslala na psiho test i razgovor {ok, now i'm just } pa onda vidjela kako stvari stoje. stvarno ima ljudi koji su alergicni na djecu, a rade s njima (imali smo jednu takvu u osnovnoj ~ zenska je zavrsila na psihijatriji ~ mozda su joj tamo rekli da se autoritet ne postize mahanjem zeljeznim stapom i sl.; druga nije znala kako smiriti razred pa je vristala da smo zivotinje i sl.)

pola tih ljudi kao da nikad psihologiju/pedagogiju/didaktiku/metodiku na faks nisu imali.

jebote, dodjes na faks i onda vidis sve prof.dr.sc. sveuculisni profesori, a nemaju pojma kako predavati, a neki su opcenito izgubljeni u vremenu i prostoru

Quote:
finalnifantazista kaže:
E da, samo ako se ukine ocjenjivanje i obveznost tjelesnog....
i likovnog i glazbenog u osnovnoj (jer u srednoj ionako sam o strebas). ima stvarno djece koja nisu nadarena za tako sto pa cemu ih onda muciti...?

+ jos, za koji vrag u RH svako mora proci s faking 5,00!? kad vidim ljude koji cmizdre zbog cetvorke, dodje mi da pa jos kad su upisi u srednju pa 80% ljudi dodje s 60, 59 bodobva? kod nas se 58 nisi mogao upisati (moja genaracija). [kad dodjes na faks, npr. matematika ~ skontas da je -2 {polozio si} sasvim lijepa ocjena i ne zamaras se vise tim ]

je, i jos mene za ministricu i to je to

kthanx. sad mi je bolje.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom