Pogledaj jedan post
Old 22.05.2011., 15:18   #10
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Za ozbiljnije diskutante imam pitanje.

Uglavnom netko blizak mi ima vec niz godina problem s dijabetesom, vec su mu amputirana dva ili tri prsta na nogama.

E sad ej najzadnje dobio jedan žulj s gornje strane stopala, a kod dijabeticara se top rpetvori u ranicukoja ne zarasta i pravi probleme. Bojims e da je sad cijelo stopalo u opasnosti, a suvremena medicina, kada i obrati pozornost na bolesnika, iam po tim pitanjima cini mis e prilicno neuspjesan pristup (da ga sad ne opisujem).

Koji biste alternativni tj komplementarni oblik lijecenja preporucili?
Dakle ocito je poblem s cirkulacijom u nogama, i cini mi se prokrvljenoscu u nogama, stopalima.
Mozda bi imalo ucinka neko sredstvo koje jako pojacava cirkulaciju. Nekako nemam povjerenja da bi nekakvi čajevi tu imali neki dostatni učinak.

Bi li mozda dodir koprive po koži djelovao na cirkulaciju i da li bi to mozda bilo opasno, da ne dodje do nekave dodatne infekcije? Jer na stopali su dosta slabi osjeti, boja je vec tamna, rijec je o starijoj osobi, 60-ak godina. Pa mislim da bi bilo dobro da se malo opeče koprivom (OK recite mi ako sam bedast ), da se malo barem nesto osjeti i da malo procirkulira, možda.

Bi li akupunktura mozda djelovala??

Mozete usput podijeliti i druge savjete i još bolje iskustva oko dijabetesa i alternative.
Pozdrav, ja mislim da sam i ja imao te probleme na stopalu iako na kratko i ono sto mi je pomogle bez sumnje je arginin, magnezium i aromaterapije.
Arginin(L-Arginine) je aminska kiselina koja je neophodna za cirkulaciju i vasoidilaciju krvnih sudova koja ima brojne druge efekte protiv diabetesa, kao smanjenje krvnog pritiska, hormon rasta, sinteza proteina, proizvodnja insulina, detoksifikacija jetre ...
Magnezium je isto neophodan za insulin ali i za smanjenje stresa
Aromaterapije i neophodna biljna ulja imaju brojne efekte na snizenje stresnih hormona koji prave diabetes i na protok krvi .

Ovo sve se moze kupiti preko interneta i po boljim cijenama .
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom