Pogledaj jedan post
Old 23.07.2007., 13:32   #15
Quote:
valentino-15 kaže: Pogledaj post
Zato jer se nije mogla stvoriti sama od sebe.

Jel materija vječna? Jasno da nije. Dokaz da postoji vrijeme je to da 2 objekta nemogu biti na istom mjestu u isto vrijeme. Znači vrijeme postoji. Vrijeme isto tako nije vječno jer da je vječno nikada nebismo bili u ovom određenom vremenskom periodu jer ne postoji beskonačni vremenski period prije ovog.

Znači pošto materija postoji u vremenu, a vrijeme nije vječno, niti se materija niti vrijeme može stvoriti samo od sebe, reci mi koji ti jedini logični zaključak ostaje?

Ista stvar i sa fizikalnim zakonima.
cinjenica da je materija ogranicena fizikalnim zakonima ne utjece na njen rok trajanja.
konkluzija je pogresna.

isto tako, definirati vrijeme kao beskonacni vektor je tebi aksiom, a meni nije.
cak i da je, cinjenica da se dva vektora unutar tog polja (ja i ti) srecu u odredjenom trenutku ne govori nista o tome da li je vrijeme vjecno ili ne.

osim toga, vrijeme mozemo promatrati kao imaginarnu dimenziju. jer, da je prava dimenzija, onda bismo se mogli kretati njome, a nama sjecanje koje imamo daje privid filma po kojem se mozemo kretati.


napravit cu primjer.
ljudi su prije mislili da je sunce bog. i nije postojalo dokaza niti ikoga tko bi ih uvjerio u suprotno.
danas smo demistificirali sunce i znamo da je samo obicna uzarena kugla i da joj nije cilj odrzavati zivot na zemlji, dijeliti dobro i zlo, nego da imamo srecu da smo na dovoljnoj udaljenosti da nam ne bude prevruce, kao ni predaleko da nam bude prehladno.

tako je i sa svemirom. ljudi vole mistificirati ono sto ne poznaju dovoljno
Taroth is offline  
Odgovori s citatom