Pogledaj jedan post
Old 08.06.2010., 00:32   #1
Angry Neurobion forte dražeje

OK, danas sam u ljekarni kupila navedene Neurobion forte tablete jer mi ih je prepisala doktorica, (nebitno zašto, ovo nije tema o bolesti) - dražeje sam platila oko 30 kn*. Kada sam došla doma sam ih otvorila i shvatila da su uputstva na njemačkom jeziku - prvo sam pomislila da je samo jedan dio na njemačkom a ostali dijelovi povećeg papira na drugim jezicima, međutim ne - sve je na njemačkom, čitav papir veličine 80% A4 formata papira.. očito neka muljaža jer znam da se takva roba ne smije nalaziti na tržištu, pogotovo lijekovi, koji se ne uzimaju samo tako. E, sada kad sam došla doma sam malo potražila što o tim tabletama piše na netu i našla, osim toga da nisu opasne što se tiče nuspojava i načina konzumacije - jedna osoba je na nekom forumu napisala (ne znam da li smijem prenijeti link na drugi forum pa neću) - da su u tim tabletama analitičari lijekova vani pronašli neke štetne sastojke i da ih sve povlače sa tržišta EU (kompanija Merck, inače iz amerike, ih niti ne prodaje u americi. neurobion sam, osim kod nas, na službenim stranicama Mercka, naiša još u Pakistanu (!) - doduše nisam pozornije ni tražila, ali ono..) - dakle, po tim pričama ih povlače sa tržišta EU, i sigurno u Sloveniji, ako već nisu.
Ako ta priča sa foruma nije istinita, u redu, i inače a priori ne vjerujem svemu što piše po forumima, ali ovdje sve upućuje na neku prljavu igru spremljenu za nas jadnike sa Istočnog tržišta.. Ne samo da je moj lijek protivan svim propisima o zaštiti potrošača, i time *nezakonit* na hrvatskom tržištu, nego je vjerojatno poslan iz Njemačke ili Austrije, gdje je u tijeku možebitno čiščenje tržišta od lijeka koji je navodno štetan.. I to me užasno ljuti! Iskreno mi se živo jebe za politiku i ne mislim da živimo u "banana državi" kako nam mediji stalno sugeriraju i kako su tim pričama ispunjeni forumi i komentari novinskih članaka, većini država je teško i većina ima jednake probleme sa političarima, kriminalom i korupcijom ali mislim da nas, zato jer smo MALI propisno izj**** na sve strane u ovakvim i sličnim slučajevima i to me užasno smeta.. sada bih napisala tri reda najprostijih psovki i uvreda upućenih farmaceutskom lobiju u hrvatskoj koji je s ovom i ovakvom politikom počeo u ratno vrijeme kada zaista nije bilo izbora, ali je nastavila u današnje vrijeme i iskreno se nadam da će te glavešine, od kojih su mi neki ugojeni debeli susjedi, ili njihovi bližnji proći ono što neki od nas prolaze u težim trenucima svoga života, a oni umjesto da rade za društveni boljitak, misle na svoje guzice i kako se ulizat CEOima na svjetskoj ili europskoj razini, da oni, ne daj Bože, daju pare za uništavanje lijekova, nego lijekove primaju na naše tržište..

Molim ljude koji su koristili, koriste ili znaju bilo što o navedenim dražejama da se jave sa komentarima (na kraju ne znam ni kako se piju, da li se cuclaju, gutaju, kaj?), one koji imaju možda info o tom povlačenju sa tržita EU i sve koje imaju neki pametan komentar ili savjet, da se jave. hvala


A svim tim jadnicima o koima sam gore pisala, koji očito nisu svijesni da ipak ima pravde na ovom svijetu, one gorenavedene-nenapisane psovke upućujem ovim tonom i videom iz legendarnog filma

http://www.youtube.com/watch?v=5Za2k5wA3sk

(ne znam kako postaviti video direktno, sorry)

*Kretanje cijene Neurobiona - od oko 100-150kn što sam našla na internetu oko 2005-06 g., preko 65kn 2008, do sadašnjih 29,XXkn
mexx1911 is offline  
Odgovori s citatom