Pogledaj jedan post
Old 06.01.2010., 10:43   #10
Quote:
chemia kaže: Pogledaj post
Destilirana voda kao što sam naziv kaže je destilat prirodne vode(kišnice)...
Ne samo prirodne vode. To može bit i voda iz špine, jezera, rijeke, mora,...dakle iz bilo kojeg izvora vode.

heathendome, ako misiš da ćeš unosom destilirane ili redestilirane vode u svoj organizam piti neutralnu vodu, dakle vodu čiji je pH=7 varaš se. I destilirana i redestilirana voda su blago kisele zbog apsorpcije CO2 iz atmosfere. Čim je voda izašla iz destilacijske kolone ona odmah počinje apsorpciju CO2.

Najvjerovatnije si naišao na ovu propagandu: http://www.impexs.hr/. Bilo koji uređaj koji uklanja sve minerale iz vode u nju mora ispustiti nešto. Najčešće se radi o ionskim izmjenjivačima, jedno vežu, a još gore otpustu.

Kao što Endimion17 kaže, u malim količinama ti neće biti ništa.

Vidim u ''propagandi'' se spominu anorganski elementi, nežive tvari. Tu spadaju i natrij i kalij. I Na i K su itekako potrebni za rad srca!! To što voda iz špine sadrži kloride je nažalost jedini način kako se ogromna količina vode može u potpunosti dezinficirati. Voda iz špine je bakteriološki i mikrobiološli ispravna.
Nažalost, sve je više ljudi koji nasjedaju na ovakve ''priče''.
Voda u industriji se mora destilirati jer sadrži kamenac ili kamen kotlovac koji je štetan za uređaje, jer smanjuje njihovu efikasnost. Dokaz - bojler.

U ostalom tko može piti takvu bljutavu vodu (mislim na destiliranu)?

Savjetujem ti da se malo više informiraš o samim uređajima i od čega su građeni. Ponavljam, najčešće se radi o ionskim izmjenjivačima (kemijskim tvarima).
Pozitivna stvar u svemu tome je što si odlučio pitati nekoga za savijet i otvorio temu o tome. Naravno, konačnu odluku o tome donosiš ti sam.

P.S. Definicija kemijskih izmjenjivača: tvari koje svoje ione zamjenjuju s ionima iz otopine.
__________________
Leto Atreides III

Zadnje uređivanje Leto Atreides : 06.01.2010. at 10:46. Reason: Nadopuna
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom