Pogledaj jedan post
Old 03.05.2013., 12:40   #48
potpuno je meni jasna šira slika Sporazuma koje je izuzetno bitan za RH i šire, posebno je to vidljivo kad čitaš transkripte sa VONS-a. Na neki način je sve to povezano još sa onim milestone HR politike - Washingtonskim Sporazumom iz 1994.
Sam sporazum nije sporan, želim reći kako mali pijuni tipa Dobranović sa lažima unutar tako krucijalne stvari kao što je taj Sporazum mogu napraviti dugoročnu štetu po cijeli Sporazum i samu državu.

to je bila cijela jedna parastruktura koja je godinama djelovala sinkronizirano sa drugim parastrukturama kao što su oni UJDI-aši i "novinari" iz Danasa tipa Jelana Lovrić (CK SKH) , pa Marinko Čulić, pa onda ova nova garda feralovaca, Butkovića, Kuljiša i sličnih...

tako da i danas imamo situaciju da se ovi kmeri pozivaju na "Tuđman je to potpisao", i na taj način potpuno odbacuju kritički analizirati krivotvorenje katastra kojeg su te para-strukture pokušale skriti od Tuđmana, pa nam prijeti gubitak teritorija, ni manje ni više nego teritorija.

to je sličan recept kao i u slučaju Dedakovića Jastreba, o kojem Mesić širi lažne informacije još 2006, a iste on i Manolić prezentiraju Tuđmanu 1991.
Quote:
Po čemu je Dedaković vitez i mučenik? Zato što su u njegovom krevetu našli 370 tisuća maraka, koje ste vi poslali, a on ih drži u svome krevetu. Zato i je vitez i mučenik. Zato je vitez što je napustio bojište u Vukovaru, zato je vitez što je samo mjesec i pol bio u Vukovaru, zato je vitez što je do prije nekoliko mjeseci tukao iz svih oružja po Hrvatskoj, zato je vitez jer je bio član I SK Pokret za Jugoslaviju, zato je vitez jer, dok smo mi bili na robiji, on je pjevao "Druže Tito, mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrećemo". Po čemu je on vitez? . Po tome što je došao u HSP? Pa gdje je on bio kad je grmilo? Gdje je on bio kad smo se mi i vi tukli za Hrvatsku? Služio je i Titu i Partiji i svima drugima. I sad je vitez zato što briše noge Paragi.
Kao što je bilo u slučaju Parage
Quote:
Što se Manolića tiče evo vam jednog primjera, koji dovoljno govori do koje je mjere on ostao u tim sferama ili igrama obavještajnih službi. Već 1991. godine znao je za izvještaj (imam taj dokument), u kojemu piše da je Paraga vrbovan od strane KOS-a, te da ga je KOS slao najprije u Sloveniju, a zatim i u Ameriku. ON JE KAO MOJ NAJBLIŽI SURADNIK, ZATAJIO PA SAM ZA TO DOZNAO TEK NAKON GODINU ILI VIŠE DANA. Paraga je tada bio predsjednik HSP-a, najradikalnije hrvatske stranke, a ušao je i u Sabor, gdje je postao predsjednikom Odbora za ljudska prava. TREBALO GA JE, DAKLE SPRIJEČITI DA UĐE U SABOR I DA NE IGRA TU PROVOKATORSKU ULOGU, koju je od tad pa do današnjeg dana igrao sa HOS-om i s crnim košuljama i sa sveopćim kompromitiranjem Hrvatske kao tobožnje NDH. A MANOLIĆ TO NIJE UČINIO, IAKO JE ZA TO SVE ZNAO.

Tuđman, Globus 1996
samo ovaj banalni primjer "crnokošuljaša" pokazuje koliko je teško nasljeđe te podle igre protiv Tuđmana, ustvari protiv same Hrvatske.
To je toliko veliko da i današnji Premijer, 2013. se koristi tom retorikom , i ostaje na toj liniji igre Manolića sa Paragom iz 1992. I ne samo on.

Zadnje uređivanje hr1u00 : 03.05.2013. at 13:04.
hr1u00 is online now