Pogledaj jedan post
Old 25.09.2009., 09:56   #7
Quote:
.stolz kaže: Pogledaj post
evo mene zanima mislite li da je znanost u Hrvatskoj dovoljno zastupljena u medijima, da li se dovoljno ulaže u znanstvena istraživanja, u institucije, u fakultete, u projekte koji populariziraju znanost (naprimjer u svrhu popularizacije znanosti je pokrenut portal znanstveni.com) itd...
Dobro pitanje... Iako se nameće samo jedan odgovor, zapravo, ne znam koliko je znanost kod nas podcijenjena. O tome bi najbolje mogli reći ljudi zaposleni u ovoj domeni tj. direktno uronjeni u problematiku, mislim da svi ostali možemo samo teoretizirati ili lupetati vođeni novinskim napisima. To nas ne čini kompetentnima.

Mogu prokomentirati kako izgleda na nivou pojedinca. Smatram da joj se daje premalo važnosti i shodno tome katkad olako shvaća. Ne kažem da moja mama treba znati definirati bozon ili pravila vezivanja DNA baza, ali bi neko znanje moralo postojati. Ono neko općekulturno znanje koje spriječava ljude da srču izbjeljivače i slično, jer ih može koštati života.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom