Pogledaj jedan post
Old 21.11.2010., 16:10   #513
Mora se priznati da si se, ako ništa drugo, potrudio u gornjem postu. Vaauu….....Razvidno je da si vrlo ponosan na napisano a teško je ne primjetiti likovanje i nestrpljivo iščekivanje mog odgovora koji, naravno i bez dvojbi, ne može doseći “tvoje visine” koje si ti sebi zamislio…pomislit ćeš ti da je to i tako nemoguće bilo kome…Strpi se, bit će odgovor, samo što nije...

To likovanje refleksija je i tvog mentalnog sklopa isključivosti u smislu “da te sad vidim majstore…vidi što sam napisao…porekni ako možeš…sve sam pokrio, ne moš se izvuć…”….Takve i slične rečenice nedvojbeno su obljetale ekonomsku glavicu koja silom oće nametati od nekog preuzete medicinske hipoteze koje ni sama medicinska struka drži sasvim neprovjerenima i bez provjerljivih uporišta u medicinskoj praksi. Al ko jebe medicinsku praksu i to što se nema znanstvenih dokaza…ako si ja, ekonomista sa kompom i internetom i nekom teorijom nešto zamislim…pa što se tu ima dalje dvojiti…Svi vi ostali ste dakle, farmaceutska mafija/mafija/medicinske lijenčine kojima ekonomista mora otvarati oči/skrojevići/kriminalci/naprosto glupi i blesavi…bla, bla….

Slažeš se sa ovim gore zar ne?...Ti u svom pisanju ovdje, za razliku od mene, ne dopuštaš niti promil mogućnosti da nije tako kako ti misliš da je?.. .Dakle, ti si nedvojbeno CCSVI-taliban koji “skida glave” svakom tko ne misli isto? Ne moraš mi odgovarati jer je to više retoričko pitanje na koje je odgovor sasvim jasan i tebi dok čitaš ovo na zaslonu monitora.
Za razliku od mene koji na ovom pdf-u nebrojeno puta tvrdim razne varijante sljedećeg: “daj bože da pomogne…da se ljudi od MSa s tim izlječe…da to postane SvetiGral medicine…no za sad je neprovjereno…treba to jasno naglasiti jer su očajni ljudi spremni na sve”…Jel to govorim cijelo vrijeme?
“Vaskularni talibani” poput tebe ovdje ali i inače isključivi ljudi uvijek na ovom forumu i pdf-u Zdravlje nastupaju sa tvojih pozicija. Ko da ste svi klonirani.

Back to the post….Ako zanemarim cinizam i sarkazam u tvom uvodnom dijelu posta, mogu reći da se skoro potpuno slažem s njim. Osim što tvrdnje o evidence based practice pristupu i ostalom ti jednostavno izvrćeš i koristiš kako bi pravdao svoju “teoriju”. To je najjednostavnije. Dobro zvuči. Kao “pederi u praksi imaju shemu liječenja i neće je se odreći jer su lijeni i plaća ih farmacija da to ne rade”…tako nekako, zar ne?....I pali lomaču i na njoj postojeću medicinsku praksu…

To što kod CCSVIa ista ta farmacija masno plaća po svakom ugrađenom stentu te operatere, tebe ne briga jer to, jelda, nije tako…ne bi oni to, ma nikako…Znači, svakako su im u intersu “proroci” poput tebe, koji će bolesne ljude poput marve vući na drnčenje i stentiranje vena koje im vrlo vjerojatno uopće ne treba. Ekonomist, nafilovan i brainstormiran “teorijom oslobođenja” idealan je prorok-medij koji hotimice ili nehotice ( sasvim svejedno ) puni džepove kružoka ljudi tj “osloboditelja”….Jel si se pogledao u ogledalo koji put po tom pitanju?. Vjerojatno ne, jer ti si nepogrešiv naravno…

Prije nego dođem do stručno-medicinskog dijela koji si nadrobio tj copy-pastirao i nadmeno posložio da se “nevjernik” tj ja očituje…kratko o fenomenu ekonomija vs medicina…

Valjda je to karakteristika isključivih ljudi, ne znam…no ja kao medicinar za razliku od tebe nikad ne bi išao propovjedati o novom NewDealu tj o nekoj novokomponovanoj ekonomskoj kvazi-teoriji koja može sasvim jednostavno, uz skoro nimalo truda i skoro potpuno besplatno nahraniti gladne u Africi, pokrenuti ekonomiju u Europi, Aziji i Južnoj Americi, maltene preko noći uspostaviti fiskalno-monetarno-financijsko-BDP i ostalo blagostanje…I još pri tome da suvereno tumačim hrpi ekonomista detalje provede proračuna, bilansa, mjera,…koristeći masovno sve one ( za mene ) skoro bezlične ekonomske fraze koje sigurno u ozbiljnim ekonomskim raspravama imaju smisla. Ne bih to radio pa makar smatrao da sam na netu pronašao hrpu nekakvih tlapnji koje bi mi išle u prilog. A sve i da me to ne bi smetalo, zamislio bi se nad namjerom ako vidim da i sama ekonomska struka decidirano takvu teoriju smatra blago rečeno bezveznom/neprovedivom ili šarlatanskom k tome da sva provedena istraživanja isto govore.

Tebi sve to nimalo ne smeta. Štoviše, smatraš to svojom prednošću…hm…super…

S prethodnih rečenica tako i gledam na gomilu medicinskih izraza što si nabaco u drugom dijelu posta…Ti ih dakako uopće suštinski ne razumiješ. Najočitiji je primjer spominjanje bedastoće o “nemogućnosti reanimacije” jer su ti “začepljene jugularke”….Istina, da bi me zasvrbile ruke da ti možda i ne dam taj adrenalin, nabodem CVK ili turnem tubus u usta ali naravno da to ne bi napravio a ako bi i riknio sigurno ne bi to bilo jer su ti načepljene jugularke. Ti valjda u svom svijetu vidiš to kao neku vrstu auspuha pa zato tako pričaš...a ovome se moram naročito naspradat…”hipoperfuzija jačeg intenziteta”….vaaauuu….božedragi…....

Elem, ali suštinsko nerazumjevanje te ni malo ne smeta u formiranju teorija, zaključaka pa i pitanja koja ih tako suvereno upućuješ meni na očitovanja. Da je promatranje Atlasa venskog sliva dovoljno za takvo zaključivanje poput tvojeg onda se postavlja isto tako nekoliko logičnih pitanja:

Jesu li svi liječnici kroz noviju povjest glupi pa nikad tako nešto nisu vidjeli i dosjetili se i dokazali?
Zašto ti do sad nisi dobio Nobela?
Koji klinac ljudi troše desetke godina u jednoj struci kad ih ekonomista sve šije čim pogleda na venski Atlas?

Druga teorija koja meni pada na pamet u ovoj polemici je da si, budući da si imao vremena, pisao/bio/kontaktirao nekog od “osloboditelja”. Pa te osloboditelj nafilovao frazama i detaljima teorije pa “nek se sad dokaže taj neki moderator koji eto nije vjernik”. Dok sad ovo pišem to mi sve više ima smisla.
No onda si opet u problemu koji nikako ne možeš riješiti ma koliko izvrtao teze i pravio se pametan. A tu je i suština mog odgovora.
Naime, nisi u sukobu sa mnom ovdje. Ti ( i tvoji “osloboditelji” ) su sukobu ste sa golim činjenicama da do sad niste pronašli dokaze da je sve što si ti nabacao zaista i tako. U vlastitim studijama i u vlastitim zaključcima ne nalazite dovoljno dokaza da je CCSVI klinički značajan fenomen a pogotovo da je povezan sa MSom. Kužiš?

Ponovit ću opet – sve fraze koje si gore nadrobio, sva buncanja koja uopće ne razumiješ i koja ti je netko vjerojatno rekao da napišeš u studijima istih tih ljudi ( osloboditelja ) ne mogu biti potrkepljena dokazima da su klinički značajna.

Kao da ti kao ekonomista, zamisliš neku teoriju…povežeš je nekim poveznicama…napraviš nekoliko istraživanja….i ne nađeš potvrdu toga….halo…kuc-kuc…Jel primjećuješ s kim si u sukobu? Nisi sa mnom. Osim kad počneš talibanizirat teoriju kojoj za sad nema dokaza.
Dakle, drug ekonomista…”proinflamatorno, antiinflamantorno, atrofije mozga, oksigenacije, venski slivovi, oksigenacije, kolaterale…” I sve ostalo čega se dotičeš u prilog svojoj teoriji….nije test za moje znanje anatomije, fiziologije i hemodinamike …. Već upravo za evidence based practice medicinsku znanost s kojom je do sad sva ta teorija izvukla deblji kraj. Zašto je to tako odgovori mi ti ako je “medicina odavno to apsolvirala” kako suvereno tvrdiš?

Post femmelatin prilično je indikativan. Tu bi kao ekonomist puno više mogao konstruktivno pisati. Medicinske fraze i teorije ostavi medicinarima i njihovim istraživanjima koja za sad o svemu što ti reče pokazuju…hm…što ono reci mi ti?

Ili ukratko - prema medicinskim dokazima CCSVI nije klinički značana stvar koju treba uopće dirati/liječiti i CCSVI nije uzročno posljednično povezan sa MS-om. Za sad je tako a vrijeme i daljnja istraživanja potvrdit će ili dokazati suprotno.

Osim naravno, ako ekonomista "sa misijom" kaže drugačije.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline