Pogledaj jedan post
Old 06.05.2007., 14:20   #8
Quote:
god save the queen kaže: Pogledaj post
ma razum mi govori da nema šanse da sam trudna, ali bojim se da ja spadam u onih 0,01% (ne)sretnica kojima je dovoljan jedan spermij da se nešto dogodi. a što je s pilulom za dan poslije? čula sam da funkcionira ako se popije u razmaku od 72 sata, što znači da još sutra imam vremena. da odem kod ginekologice i pitam? malo mi je blesavo, vjerojatno će me gledati kao da sam pala s marsa kad ispričam što je bilo.
a što se tiče ovulacije, kad mi je radila ultrazvuk, pokazala mi je sliku desnog jajnika i na površini dva folikula. čekaju li oni sljedeću ovulaciju, ili, kako to ide??
Mislim da su ti folikuli su cistice koje su nastale uslijed zadnje ovulacije i oni će puknuti kad počne menzes pod utjecajem određenog hormona. Na tom mjestu će nastati ožiljak na jajniku. To je sve normalno i prirodno.
Nema šanse da si trudna, jer sve ukazuje da je menzes pred početkom, a posebno ovaj zadebljani endometriji, koji osim toga u ovom stanju više nije sposoban primiti eventualni plod.
Ovi tvoji "neredoviti" varirajući menzesi i nisu toliko neprirodni ukoliko ne počnu kasniti preko 7 do 10 dana. To sve može biti prouzročeno stresom i prehranom. Nađi načine koji te opuštaju i jedi što zdravije možeš i bavi se tjelovježbom, pa će se to srediti.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom