Pogledaj jedan post
Old 13.09.2017., 08:22   #1066
Odlična utakmica jučer, zaista mi je drago da smo ovakvu egal završnicu na kraju ipak dobili, iako me je cijelu utakmicu bilo strah da ćemo puknut negdje.

Odakle su se stvorili ovi Latvijci, opaka ekipa btj, sa jakim šuterima, dobri pod košem i prljavi na momente. Nije čudo da ovaj Porzingis ima skoro 20 poena na utakmicu u NBA, odličan je to igrač, a protiv naše tanke centarske linije je dominirao.

Što se nas tiče, suvišne su riječi za Dragiča i Dončiča, ovakav bekovski tandem u povijesti mi još nismo imali. Dončič je vjerovatno največi sportski talent, kojeg je Slovenija producirala (dobro, ima tu i srpskih zasluga, ako smo pošteni ) od Anžeta Kopitarja dalje, ako i tada. Tu je bio i Prepelič, koji je bio takođe jedan od ključnih igrača, 17 poena, od toga slobodna bacanja 12/12 i mnogo njih u ključnim momentima. Randolph sa 16 poena takođe odličan, nažalost je na kraju napravio glupost i nasjeo na latvijske provokacije, pa sad ne znam da li će uopšte moči igrati protiv Španjolske. Vidmar odličan pod koševima, dobro parirao Porzingisu, ali nažalost je on naš jedini adekvatan centar.

Teško će biti protiv Španjolaca,izgledno je da će nas brača Gasol uništiti, pogotovo ako neće bit Randolpha...
Stric iz ozadja is offline