Pogledaj jedan post
Old 20.12.2008., 11:12   #12
Quote:
Prva Iskra kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali onda ispada da se ljudi bore za mirovine a ne iz patriotizma i potrebe za pravdom.

Ovako imamo 100% invalide koji imaju 10.000kn mirovine (isto primjer iz obitelji), koji imaju radnog staža cca 10 god (bez rata), koji su savršeno sposobni brinuti se o sebi, a i svojoj djeci, i imamo 100% invalide sa sličnom invalidnošću, koj su radili 30-tak godina, koji životare na 800kn i ne mogu sami niti jesti niti na WC.

Je li to Hrvatska za koju smo se borili?
Kako možeš biti 100% invalid i brinuti se o sebi?

Što se tiče ovih drugih, i njima treba omogućiti nekakvu prosječnu ili ispod prosječnu mirovinu - međutim, ključna razlika je u tome što su jedni vrlo važni za državu dok drugi nisu.

Potpomagati invalide je pozitivna gesta. Potpomagati vojne invalide je nužnost, jer o tome ovisi kako će slijedeće genracije gledati na to - i pod time ne mislim da će se ići boriti radi novca, već da će se uopće ići boriti. Kada bi ja živio u državi u kojoj se prema vojnim veteranima odnosi kao prema starim cipelama i da izbije rat, ja sigurno ne bi jurio u vojsku - dapače, adio mare i spašavaj se sama, domovino.
voajer is offline