Pogledaj jedan post
Old 29.04.2008., 09:09   #12
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Mene zapravo zanima kako se tumači situacija kad se Jupiter i Saturn nađu u istoj kući? Znam da ovisi u kojim su znakovima, jesu li u padu itd., koje aspekte rade.
Meni su oba u 8. kući i u literaturi sam našla da bi tu trebali opisivati način smrti osobe, ali i neka druga pitanja (tipa nasljedstvo). Međutim, to se bitno razlikuje kod ova dva planeta. Jupiter je u Lavu, Saturn u Djevici, vladar 8. kuće je Sunce. I sad, utjecaj kojega će prevladati? Jupiter u 8. kući je dobar za nasljedstva, Saturn kaže - ništa od toga itd.
Da li je jače postavljen Jupiter ili Saturn reći će njihov položaj u znaku i aspekti. Jupiter u Lavu je u znaku svog tripliciteta (Lav je vatreni znak kao i znak Strijelca gdje Ju vlada), Saturn je također u Djevici znaku svog tripliciteta. Dakle po položaju u znaku su oboje dobro postavljeni. Zato su važni u tvom slučaju aspekti. Tko je bolje aspektiran?
Nadalje, važni su njihovi vladari. Jupiter je u Lavu, njegov vladar je Sunce - kako je položeno i aspektirano? Saturn je u Djevici pa pogledaj kakvo je stanje njegovog vladara Merkura.
To što je Saturn u 8. skup sa Jupiterom ne govori o tome - ništa od nasljedstva, govori o tome da nasljedstvo dolazi pod stare dane, što se tiče smrti prisustvo Saturna u 8. generalno označava dugovječnost ili 'smrt u starijoj dobi' (Saturn).
Dakle da bi znala prevladava li u tvojoj 8.k. Jupiter ili Saturn pogledaj koji je bolje aspektiran, i da li su bolje postavljeni Sunce ili Merkur - njihovi vladari.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom