Pogledaj jedan post
Old 13.05.2008., 23:58   #16
Blanka, Saturn nije uvek strašan u 6. polju, tj. uopšte nije tako strašan kao što ga često doživljavamo. On može dati neprijatne lekcije, ali uglavnom ti daje "krst koji možeš poneti". Ljudi sa Saturnom u 6. su najčešće veoma odgovorni i ne pada im teško ni težak rad ni disciplina (neki bi rekli da je to samo po sebi kazna).

Nije zgoreg povesti računa o ovoj konjukciji prilikom prolaska tranzitnog Saturna (sve osim trigona), tranzitnog Marsa (kvadrat, konjukcija) i povesti računa o bubrezima (i okolini) ako je Venera tu negde ili loše aspektovana.

Da se vratim na temu...

Jupiter je daleko od toga da uvek nosi samo dobro. Ukoliko nema izazovnih aspekata (a pri tom ima sekstile i/ili trigone) Jupiter je siguran put u bolest, gojaznost, lenjost, depresiju... Jako je nezgodan kad se utrefi u nekom tranzitnom apsektu sa Venerom , pogotovo ako sa treće strane deluje neki malefik.

Kada je "predobro" aspektovan, u zavisnosti od polja gde se nalazi može potencirati narcizam, lažno samopouzdanje, pozerstvo, gramzivost...

Ja ga najviše volim u onim čuvenim "sportskim", "lošim" aspektima sa Marsom. Čini mi se da ga se tako najbolje može iskoristiti. Mora nešto da ga pokrene da bi se potencijal Jupitera realizovao.
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom