Pogledaj jedan post
Old 03.11.2011., 01:47   #583
Question Kondenzacija dimnjaka

Imam jedan specifičan komplicirani problem.
Kupio sam kuću prije tri godine, tri etaže (prizemlje, kat, potkrovlje) i imala je uzidan dimnjak samo kroz kat i to šamotne cijevi u zidu.
Kako sam trebao riješiti stavku grijanje, dobio sam od svojih trajno žareću peć plamen (oko 4 kw) na kruta goriva i onda se bacio na izradu dimovoda.
Kako sam imao dio dimnjaka izrađen (kroz kat), kupio sam 5 metara PGM dimnjaka i zazidao kroz potkrovlje (šamotne cijevi fi 160 i betonski blokovi - zidano sve po propisima).
Pošto je peć na kruta goriva bila u prizemlju, a dimnjak nisam mogao nastaviti prema dolje jer je ionako problem i tim više što mi je njegova os pucala direktno u betonski zid od 35 cm (što nije bio slučaj u potkrovlju jer nije dovršeno) morao sam peć spojiti emajliranim cijevima fi 110 kroz deku na kat i upucati bočno u zid.
I tako sam na 3 metra dimovodnih cijevi 110 imao 3 koljena.
Usprkos svim tim skretanjima peč je radila super, osim dima vukla je i pepeo.
Ložio sam prvu godinu cijelu s cjepanicama bukve a druge godine odpadom s pilane (večinom bvukva ali sitniš).
Prije 2 mjeseca sam složio centralno na drva, prvo sam kupio hrastovinu s pilane za loženje i tako sam to pokurio, međutim počelo je odmah jako curiti iz dimnjaka.
Probao sam suha drva, letvice od paleta, isto curilo.
sada ložim hrastovinu i bukovinu u kombinaciji (cijepanice) curi i dalje.
Zašto???
Razlika je samo u peći i u položaju jer nova peć je smještena na istom zidu samo s druge strane zida (sad je u garaži).
Temperaturu vode održavam na 55-60 stupnjeva C. Sad sam i dimnjak izolirao s 5cm stiropora. I dimnjak se i dalje zalijeva
Evo pogledajte situaciju na papiru.
Ako mi netko može kako pomoći drage volje prihvaćam.
https://skydrive.live.com/redir.aspx...ADFCE88776!276

UNAPRIJED HVALA!
Velc is offline  
Odgovori s citatom