Pogledaj jedan post
Old 02.06.2012., 02:13   #90
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ti i ja rasturamo zajedno srčane. Tj. kada sam pisala ovaj post toga sam se sjetila (da puno znaš o tome).

Nije svejedno za horoskop, tu se grdno varaš.

Ima jedna stvar koja je vrlo važna kod bolesti, o kojoj gore pisah. Začepljenje je svima zajedničko, ali se te sve bolesti razlikuju i natalna karta ih razlikuje. Zato jer su različiti "psihički mehanizmi" koji stoje iza različitih bolesti.

Bolesti se uvijek trebaju gledati na dva levela, jedan je fizički (to je ovo o čemu ti pišeš gore) a drugi je da se ispod te fizičke manifestacije bolesti skriva psihički mehanizam koji je doveo do takvog fizičkog stanja. Te dvije stvari (fizičko/psihičko) su neodvojive kod bolesti. A taj psihički mehanizam koji čovjeka pokreće i po kojem živi se vidi iz natalne karte.

I zato sam gore pisala o Suncu vezano uz srce jer srce nije samo mišić (Mars), ono je energetski centar života (Sunce). I zato fizička oboljenja na različitim organima imaju u pozadini različite psihičke mehanizme, srce je energetski gledano naš osobni kapacitet za primanje ljubaFi...problemi s plućima uvijek su vezani uz naše osjećaje koliko zaslužujemo "udahuti života". Dok moždani infarkti imaju veze s načinom razmišljanja i tvrdim, "zaustavljenim mislima" našeg osobnog računala-mozak (Merkur/Saturn).



Inače, kod srčanog udara se događa to da dio srca koji je ostao bez krvi odumre zauvijek, on se više nikada ne može oporaviti, postane komad mišića (Mars) bez života (Saturn) i što je veći postotak srca odumro to je srčani udar opasniji po život (Sunce). Čovjek može preživjeti s nekih 30% do 40% otkazanog srca, ako je oduzeti dio veći od toga ne može. I kod srčanog udara nema veze s kapilarama (Merkur), one su premalene. One su važne kod moždanih udara (Merkur/Uran).
Sad će ispasti da te uvjeravam, a nije tako ...

Kad je problem u začepljenju krvnih žila , jedino mjesto koje je definirano je upravo krvna žila

Me sam samo uzgred pomenuo, i naravno da je bitan uglavnom kod moždanih ...

Naravno da su psihički mehanizmi bitni , no nisu jedini uzrok fizičkih manifestacija
Zato astrologija i razlikuje više vrsta uzroka fizičkih manifestacija...

... koje mogu biti posljedica svakodnevnih navika ( 6 kuća ) ili posljedica excesa ( 8 kuća ) ili posljedica nastalih nakupljanjem negativnih emocija ( 12 kuća) zatim genetkih predispozicija ( 4 kuća ) itd...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom