Pogledaj jedan post
Old 15.10.2007., 20:03   #40
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ovo je kljucno pitanje, slazem se, a jedino sto na njega mogu odgovoriti je: slusaj svoj unutarnji glas. povuci se u tisinu gdje te ne ometaju zelje, strahovi, selo, svijet...i razmisli sto si spreman dati i sto mozes prihvatiti, a sto ne.

ne zivjeti u iluziji da ces nekoga promijeniti "kad dodje dijete", "kad pocnemo zivjeti zajedno", "kad na vrbi rodi grozdje..."

osjetis li da dvojis, vjerojatno si u pravu. pricekaj
I - to. Netko će se promijeniti onda kad se SAM želi i hoće promijeniti, a MI ne možemo očekivati od drugog da se mijenja. Pogotovo ne po nekoj našoj ucrtanoj shemi. Međutim, čak i ako SVE preduvjete ispunimo - opet nema garancije. Jer - vraćam se na ono što je tatyana rekla - cure očekuju jedno od dečka, a žene drugo od muža. Vjerojatno isto tako i dečki i muževi ... Dok s nekim hodaš - nemaš viziju kako bi trebao izgledati vaš zajednički život, a pogotovo kako će to izgledati kad dođe dijete. Ravnaš se po onom što ti je TOG trenutka bitno. Ili - kako je Žuži Jelinek u jednom članku rekla - ono što si volio kod neke osobe - baš to ti počne smetati... Npr - "joj kako je divan! Društven! Svi ga vole!" pretvori se u "Nikad ga nema doma! Samo landra s društvom! Nikad nema mira - stalno ga zovu!" (ps- čitaj moj sig )
Bit svega je na koncu - naći od starta - zajedništvo. U današnje vrijeme svi pokušavaju od starta sačuvati svoju INDIVIDUALNOST u vezi. To je sada postao MANJI problem - na uštrb tog zajedništva, na kojeg se "zaboravlja". Divno je imati svoje trenutke. Ali mora postojati i ono što nas veže zajedno. ili - kako sam negdje pročitala slikovito - dva stupa oko kojih struji zrak, koji samostalno stoje - i drže zajednički luk. Svi žele ostati - stupovi sa zrakom. Zaborave da je u braku njihova uloga da - nose taj luk.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom