Pogledaj jedan post
Old 20.05.2010., 08:43   #165
Quote:
speedglas kaže: Pogledaj post
pozdrav,ja sam polago atest postupka na duplexu i nije bilo nimalo lako,jako je teško pratit talinu,velika je razlika od klasičnog mag postupka

na duplexu, to je flux core wire ili prahom punjena zica ne!?
Ne znam gdje si taj atest polagao, no vjerojatno si zavarivao mag-om, mig se koristi puno rjedje, inace je velika razlika dali se radi sa punom zicom (bazicnom) ili ovom prahom punjenom (rutilnom), no kada znas niti jedno nije problem, bazicna je sporija tj rad s njom ide puno sporije ali je vrlo jednostavno pratiti zavar, kod rutilne je takodjer jednostavno i nije problem dobro zavariti i znati sto se ispod šljake nalazi, no moras znati, imati iskustva jel, kako god


papa strumf, ovaj tvoj zavar je grbav odnosno nejednake je debljine i sirine, i ne moze se zanemariti sto nije ravan tj sto si skrenuo u desno, to govori da nisi pratio lijevi rub ploce nego samo talinu koja je takodjer, oprosti, vrlo lose na kraju ispala kao sam zavar.
ubuduce kada se budes vjezvao radi to sa dvije ploce, pripremljene za provar, dakle skosene i spojene gdje su najtanje (šav), tesko je i nepotrebno na ravnoj podlozi vjezbati vertikalni zavar, cesto ispadne slicno kao ovaj tvoj, no bitna je razlika tko ga radi jel, ovdje je malo previse zice dodano pa je zato tako debel zavar, neravna debljina je zbog neravnomjernog kretanja prema gore, a neravno po sirini je zato sto nije ravnomjerno razljevan, odlazak u stranu sam opisao, nista vjezbanje i vjezbanje, no neka ti barem netko tko zna pokaze kako se radi priprema polcevine za zavarivanje pa udri, imas vertikalan, zidni, nadglavni, podni, nadglavni pod 45' ... sve treba znati
cohkka is offline  
Odgovori s citatom