Pogledaj jedan post
Old 01.11.2003., 23:32   #38
Quote:
15.9 Mi, uistinu, Kur’an objavljujemo i zaista ćemo Mi nad njim bdjeti! (Hmm, a zar nije Allah, kakvi MI :eek ?)
Vidish da pojma nemash.

U semitskim jezicima hebrejskom, arapskom, armejskom i ostalima postoje gramticka pravila kojih nema u nashem jeziku(kao i u vecini europejskim).

Isus je govorio na armejskom, a jevreji josh uvjek poznaju hebrejski.

Svaki jevrej i arap ce ti jednostavno odgovoriti na ovo pitanje.

Znaci u semitskim jezicima postoji gramaticko pravilo persiranja prvog lica ; Ja-Mi .Upotrebom ovog gramatickog pravila Allah u Kur'anu istice svoju Uzvisenost.

Kod nas doduse postoji ovo pravilo persiranja u drugom licu, ti -vi.

Kada bi ti pisala pismo nekome koga uvazavas, tada bi pisala "Vi(gosn. taj i taj) ste nam poslali mail"
Kada jevrej , arap ili bilo koji semit pise na nekom semitskom jeziku i kada pise "Mi smo vam poslali to i to" to znaci persiranje u prvom licu jednine "Ja - Mi" i u nasem prevodu bi to izgledalo "Ja sam vam poslao to i to".

Vidis da ne poznajesh ni svoju sopstvene spise(jer da poznajesh znala bi da u Starom Zavjetu ima 'masa' ovakvih primjera).

Zanimljivo je da krscani ne shvataju ovo 'persiranje prvog lica' JA-MI , pa ono 'mi' u Starom Zavjetu (o novom ne mozemo govoriti jer ono nije ni pisano na armejskom)intepretiraju kao 'sveto trojstvo'...Toliko o 'MI'
Adura is offline  
Odgovori s citatom