Pogledaj jedan post
Old 25.11.2014., 21:45   #2
majka sam šestašice koja nema problema s geografijom.
predmet nije baš specifičan što se razumijevanja i učenja tiče. uglavnom s njim problema imaju oni koji općenito imaju problema sa školom, koji ili ne znaju učiti ili su im roditelji prerano ubili intelektualnu radoznalost pa im ni nije stalo da nešto nauče. udžbenik nije pričica, ima pojmova koji su stručni i djeca ih ne susreću u svakodnevnom životu. zato trebaju pitati što nešto znači, nastavnika ili roditelja, proguglati pojmove i potruditi se razumjeti ih.

razred moje kćeri nije bio na pravom izletu. dva jednodnodneva u bližoj okolini, a već su šesti razred. katastrofalno stanje s disciplinom bar trećine razreda. ovo što su bili trebalo je poslužiti pojašnjavanju pojmova kao što su krški krajolik i njegove karakteristike, no većina baš i nije bila zainteresirana mozak pomaknuti iz lera.

još sam primijetila da su klinci u petom, kad se uče vremenske zone skloni napamet računati dodaj/oduzmi toliko sati, a ne razmišljati o smjeru kretanja zemlje pa se zablokiraju kad ih to računanje "prebaci" u drugi datum.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom