Pogledaj jedan post
Old 28.11.2014., 13:01   #6
Mojoj cura je šesti razred i zemljopis joj je jedan od najdražih predmeta. Još u nižim razredima je pokazivala interes za proširivanjem gradiva iz prirode (imamo dosta rodbine posvuda po svijetu, pa bismo gledale na karti ili globusu gdje tko živi), a na knjizi Zastave svijeta je maltene učila čitati.

Ne sjećam se da su išli na izlet vezano za geografiju, u nižim su razredima čini mi se posjetili meteorološku postaju... Učiteljica koristi globus i karte, na dodatnoj nastavi zemljopisa rješavaju zadatke, puno su na karti i dobivaju domaću zadaću. Shvaća pojam mjerila i dobro se snalazi na karti.

Iskreno, ne znam što joj najviše pomaže u svladavanju gradiva, ne vidim tu neku svoju bitnu ulogu ili neku ekstra motivaciju od strane učiteljice. Mislim da je ključan njen interes za zemljopis i da od toga krece motivacija da usvoji što više znanja što na kraju rezultira odličnom ocjenom.

Geografija joj je uz matematiku i likovni, najdraži predmet. Povijest ne voli i teško se motivira da je kontinuirano uči.

Edit: u njenom razredu ima dosta loših ocjena iz geografije, uglavnom je problem loše snalaženje na karti.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY

Zadnje uređivanje Retra : 28.11.2014. at 13:18.
Retra is offline  
Odgovori s citatom