Tema: Tunis
Pogledaj jedan post
Old 11.06.2003., 14:12   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ako je tebi odmor cijelodnevno kupanje u bazenu, jer je plaža zmazana, more uz nju zagađeno, tenis, golf i ostalo što se nudi i kod nas, onda je ODMOR naše more zbog čistoće, ljepote.
Tenisirati se možeš i u porečkoj plavoj laguni, za to ti ne treba Tunis. U Tunis se ide jer je za nas europljane ipak (bliže) sigurno egzotično mjesto. A kada si tamo onda se nećeš cvrljiti na zmazanim plažama, već ćeš pokušati udahnuti dašak kulture i
osjetiti čari pustinje.
Nije upuceno meni, ali svejedno - ja nigdje u Tunisu nisam naisao ni na zmazanu plazu ni na zagadeno more. Dapace, Tunis je jedna od najciscih i najurednijih zemalja u kojoj sam bio, iako sam od iks ljudi (koji nisu bili cuo zgrazanje i misljenje da je prljav). Tenis i golf koji se nude kod nas su visestruko skuplji nego u Tunisu (u Tunisu je sat tenisa oko 10 kn, pa ti vidi) i na obali su visestruko skuplji nego u Zagrebu (gdje je tenis ionako skup). Ne zelim usporedivati Tunis s nasom obalom, nit zelim pljuvati po nasoj obali, ali u svakom slucaju ti Tunis nudi puno toga sto kod nas nema.

A to da su obale drugacije - pa drugacije su. Necu valjda putovat u sjevernu Afriku da bi imao obalu istu kao 200 km od Zagreba?! Pa ubio bi se da dodem u Tunis i onda me doceka ista obala kao kod nas.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Izlasci ??? LOL jedino ako unajmiš rent-a-car, no izlasci idu malo teže ako si žensko, "kavalira" odmah dobiješ na tvoje veselje.
Kojih se ne možeš otarasiti. Uostalom oni smatraju da su europljanke došle u njihovu zemlju njima na zabavu-kakav liberalan stav.
Ne kuzim zasto LOL za izlaske? I zbog cega ti treba rent-a-car? Fakat ne znam u kojoj si ti selendri bila (bit ce u Hammametu, tamo je centar jeftinih putovanja i ljudi se uglavnom vracaju nezadovoljni). U Tunisu sam bio sa zenom i ona je tu i tamo isla u grad solo i nikad nije imala nikakavih problema. A to da preziru turiste i da zene trebaju biti opreznije sam vec napisao (iako mi osobno nismo imali problema).

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Kartaga?? od nje je ostalo samo par kamenčića kao dokaz njenog postojanja (a ni ti kamenčići se ne mogu snimati iz svakog kuta jer gospodin predsjednik ima vilu na brdašcu pa se baš ne preporuča panoramsko snimanje). Svi oni koji nešto znaju o Kartagi, mogu si vizuelno dočarati kako je izgledala, ali mjesto je ruina. Prodaje je samo slavno ime.
Slano jezero? Ništa naročito, ima toga i u Turskoj.
Ako imas ovakvo misljenje za Kartagu (jedan od nekoliko najvecih antickih centara) , onda moislim da nemamo kaj pricati. To da je ostalo samo par kamencica je glupost kakvu jos nisam cuo. Osim ako pod "par kamencica" ne podrazumijevas i, recimo, amfiteatar u kojem se redovito odrzavaju projekcije, koncerti, predstave. Ah, da, kamencici.

Slano jezero (jesi bio ili samo gledao brosure?) je mene osobno fasciniralo. U Turskoj nisam bio, pa ne znam, ali ne mislim da je nesto u zemlji x manje vrijedno, jer slicna stvar postoji u zemlji y.

U svakom slucaju Dola ce donijeti svoju vlastitu odluku, bez obzira na nase postove, a ja joj zelim dobar provod, toplo more, niske cijene i finu klopu.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom