Pogledaj jedan post
Old 02.06.2013., 17:13   #1600
Quote:
mikimiska kaže: Pogledaj post
upravo sam razgovarao na Jarunu sa vojnikom koji je bio pored Patrije. on je stajao pored verzije sa 12,7mm,a na panou ispred piše da se borbene verzije opremaju sa 12,7,30mm i 30mm + POVRS. pitam ga za 30 mm,on veli da je plan na jednu satniju(dakle 3 voda po 4 vozila),jedan vod sa 30mm,ali tek od 2014-e. pitam za 30mm + POVRS,veli da je načuo da bi to imala zapovjedna satnija,ali da nije siguran. veli i da će jedna satnija biti sa amfibijama,i da su umjesto 6 verzija naknadno ipak povećali na 8. kaže da sva nova vozila prvo dođu u Petrinju,pa ih poslje vraćaju u Đuru na opremanje.
inače,prvi puta da mi netko od vojnika hoće reći nešto više od onoga što već znamo,obično ili ne znaju ili se prave da ne znaju. zadnji puta sam pitao tipa pored Skylark bespilotnih,nakon 10 minuta razgovora naivno pitam koliko ih imamo,samo je promjenio izraz lica i rekao da je to vojna tajna,okrene se i neće više pričati. jake mi tajne,kao da imamo B-2 bombardere!
uglavnom,očito će na kraju Patrije ipak biti opremljene kako bi i trebale ali se sve radi postepeno i u tajnosti.
Ajme meni ... to vojnik kaže što je u planu ... pa ni oni iz službe za ugovaranje i nabavu ne znaju što je u planu, a kamo li vojnik ...
I to sa satnijom naoružanom kalibrom 30 mm sa ili bez PO je totalna gluparija ... ili izmišlja ili su se opet stručnjaci uhvati ustrojavanja ...

Satnija patrija bi morala biti satija, što znači da bi sve satnije u svim bojnama morale biti opremljene i ustrojene na isti način ... to kažu sva moguća načela ... ali ministar vojnik, načelnik GS PZO-ovac i zapovjednik kova inženjerac su stručanjaci za ustrojavanje ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom