Pogledaj jedan post
Old 23.06.2012., 22:38   #115
Ne znam zašto dramiti oko toga tko stoji iza stranice. Svi ćemo se lako složiti da danas nema potpuno objektivnih medija. Kad-tad naići ćemo na sponzorirane i obojene članke na omiljenim stranicma.Osobno me nikada nije zanimalo tko je rekao već što je rekao jer danas postoje načini da se provjeri koliko je nešto neobjektivno. Zaista je malo stranica gdje se na jednom mjestu može naći toliko sadržaja koji su u opreci sa onima što rade dirigirani mainstream mediji, a da ne spadaju u kategoriju teškog smeća. Već nakon par minuta googlanja lako se uvjeriti u to.Međutim advance je ipak za nekoliko klasa iznad takvih i zbog toga ga često otvaram kao bih našao početne točke za istraživanje. Pokupim linkove i reference sa mainstream medija, zatim to učinim sa portala tipa advance i koristeći različite dostupne izvore pokušavam stvoriti nekakav svoj sud. Njegovo postojanje zaista mi je od velike pomoći u stvaranju što objektivnije slike o onome što me interesira.
Recimo pisanje o Siriji pratim od samih početaka dok su neke moje kolege i dobri prijatelji tamo radili pa čak i za vrijeme sukoba. Uspoređujući njihove priče sa onim što piše advance.hr i medij-krojači javnog mijenja mogao sam zaključiti samo jedno-o tome tko piše smeće dalo bi se raspravljati.
Isto vrijedi i za izvještaje iz Kanade gdje također imam izvore, a nemalo me iznenadilo kada se o nemirima u Mađarskoj(poklopili se sa referendumom o EU) kojima sam osobno svjedočio najdetaljnije i vrlo objektivno izvještavalo upravo na advance.hr
Eto sa te tri stvari zaokupili su moju pažnju jer sam imao pouzdane izvore na mjestu događanja. Međutim i dalje stoji ona "ne vjeruj da je netko upola dobar kao što kažu njegovi prijatelji, niti upola loš kako tvrde njegovi neprijatelji"
kamenjar1 is offline