Pogledaj jedan post
Old 17.11.2017., 19:28   #51
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije na moru, mislim nije prvi red do mora nego ima nekih 12 km do plaže i manje-više nema neke razlike dali bili kod mene ili na kontinentu. Klinci su u bazenu, oni malo stariji za fejsu, odrasli piju u hladovini i kad ogladne svi jedu dostavljenu pizzu. Rijetko kupuju i u trgovini jer dovezu svoju hranu.

Moguće ali rekoh prezentaciju možeš napraviti i na tržnici u svim većim gradocima.
Može, daleko od toga da ne može - to su svi oni brojni potencijali koji se nedovoljno koriste za plasman naših proizvoda. ono što sam htio istaknuti jest, koliko se može toga pogurati kroz agroturizam gdje gosti/kupci dolaze na vrata našim malim proizvođačima koji su u debelim problemima po pitanju ideja kako plasirati svoje proizvode - i to posebno vrijedi kad govorimo o kontinentu.


A za ovo po pitanju tvog smještaja - to ti je ista publika koja ide na samu obalu. Korisnici ovog pravog agroturizma su zapravo na obali ili pri oblai rijetki, jer je i takav koncept rijedak. Najveći potencijal koji sam vidio jest u zagori - tamo se stvari u tom pravcu počinju polako kretat, ali im je još dug put do ozbiljnih pogona...

Zahebi obalu, kontinent ne može imati isti koncept kao na moru - odnosno točnije rečeno može imati takav koncept sa 10-15% pogona, a ovo ostalo treba gurati u turizam kakav je karakterističan za centralnu europu. Tu možemo govorit o jakom zdrastvenom turizmu, ili pak turizmu baziranom na gastronomiji, sportskom lovu i ribarenju, i uz to mala poljoprivredno/ugostiteljska imanja koja bi trebala po meni biti glavni nositelj i sa svojim konceptom preljevati najveća sredstva među žive ljude - hebiga to je živi novac bez velikih posrednika koji uzimaju svoj dio...., a to je jako bitan faktor kad govorimo o plasmanu proizvoda...

Zaboravio sam još spomenuti kulturni/rekreativni turizam u kontinentu - od dvoraca do ostali sranja kao planinarenje, biciklizam itd., ali mislim da se takva ponuda podrazumijeva kao i na obali - svak sa svojim specifikumima....

Zadnje uređivanje hilderik : 17.11.2017. at 19:39.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom