Pogledaj jedan post
Old 30.12.2017., 12:39   #84
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Vidim da se autor ne javlja a i tema polako odlazi u neke čudne vode, no nemam pametnijeg posla pa ono...



Ne razumijem. Ne predlažem ti novu zajednicu već modifikaciju postojeće. Stekla sam dojam da ti je bitna dobrobit djeteta i da supruga i ti inače imate dobar odnos.

Da pojasnim. Stava sam (a sad očekujem shit storm pa budi bar toliko fer i razmisli o prijedlogu ) da je za malo dijete bolje da se održi zajednica* ukoliko je topla i funkcionalna nego da prolazi kroz razvod i prilagodbu novim odnosima. Elem, ako je stvarno samo seks problem, a stalo ti je do djeteta i voliš svoju suprugu, pa predloži joj da zadovolji svoje seksualne potrebe sa strane.

Nije mi jasno kako to točno 'ne vjeruješ u taj koncept'? Ako pretpostavljaš da se tvoja supruga neće moći zadržati samo na seksu s novim partnerom, to bi mogao biti problem, da. Ali, jeste li razgovarali ikada o tome? Što ona misli?

No, ako samo silno želiš okriviti društvo za vaš problem imam news flash: iako je istina da je muška aseksualnost snažno stigmatizirana u društvu, ženina seksualna želja je prilično nagonska i nema puno veze s aktualnim 'manirima'.

U elaboraciju i propitkivanje uzroka tvoje aseksualnosti ne ulazim. Ti ju nisi problematizirao a ja smatram da je na svakome da radi sa svojim spolnim organima što želi.


*namjerno sam upotrijebila riječ zajednica a ne brak jer se odnosi i na homoseksualne parove. Čisto da preduhitrim možebitne ideje o ognjištarskim navadama.
Glede ovoga za ostanak u braku - kuzim sto hoces reci, skroz.
Ali to je rjesenje koje je njemu vise ok nego njoj, generalno.
I pitanje - mozda ona nije tip osobe koji moze tako sastrane?
Nekoj zeni kojoj bi to bilo ok, mozda ne bi bilo lose, ali mozda ona nije takav lik i vise bi joj pasala kompletna slika. Sto tada?

Inace, nije neki SF da je seks u braku samo jedan segment price koja spaja ljude, puno je tu razina, no jedno je kad seks samo 'malo zamre' a sasvim nesto drugo kad se frajer samoproglasi odjednom aseksualnim i jos bi zeni (makar i fiktivno) branio seksualni zivot van braka.

S te strane autor topica fakat nije okej.


No, u biti mislim da je tema svojevrsno trolanje i 'pricanje zenske price iz muskog kuta'
TincH is offline  
Odgovori s citatom