Pogledaj jedan post
Old 23.03.2006., 01:02   #17
moj mačak ima skoro pet godina i tek sam ga sad odlučio kastrirat. nema nikakvih problema sa zapišavanjem (redovito izlazi, a nuždu povremeno obavlja u kutiju s pijeskom) i nisam uopće razmišljao o kastraciji dok se pred šest mjeseci nije ozbiljno razbolio. onda sam skužio da mu u vanjskom svijetu prijeti bezbroj opasnosti (npr. na rendgenu su mu slučajno, usput, pronašli u tijelu metak od zračnice; na sreću nije opasan i ne treba ga vadit), pa sam čuo kako nekastrirani mužjaci zbog načina života i brojnih ozljeda žive kraće. ovih dana ga namjeravam kastrirat.

nemam sad linkove, ali na netu sam pronašao jako puno materijala o kastraciji, puno se raspravlja i o ranoj kastraciji i navodno je preporučljiva, s tim da će bit, kako je Morph napisao, vitkiji i viši, a navodno će i duže ostat zaigran/znatiželjan.

piše da operacija nije osobito opasna i da je zapravo najopasnije buđenje nakon operacije. naime, u tom stanju ošamućenosti od anestezije smetaju mu svi zvukovi i svjetlo, tako da bi mu trebalo omogućit da se probudi u nekom mirnom okruženju, najbolje u posebnoj sobi, zamračenoj, bez buke.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom