Tema: Egzorcizam
Pogledaj jedan post
Old 01.08.2013., 16:32   #1437
Rimokatolicko istjerivanje demona je smijurija

Gledala na tv u, neki talijanski dokumentarac o istjerivanju necistih duhova od strane svecenika.
Sto reci nego totalna smijurija. Nadam se da ne istjeruju tako demone svi ti svecenici, vec samo oni neuki, premda takvih pretpostavljam ima mnogo, a vidim, gledam oko sebe.

Kao prvo demoni su duhovna bica, njih se ne moze istjerivati "svetom vodicom" ljubljenjem kriza, posipanjem ovim ili onim itd.
Tu se samo vidi duhovna neupucenost rimokatolickih svecenika. Kao sto rekoh demoni su duhovna bica, oni mogu zaposjesti neku osobu kada se bilo ta osoba bilo osoba pod cijim je ona autoritetom (npr djeca pod autoritetom roditelja) bave vracanjem, astralnim putovanjima, zazivanjem duhova ili bilo kakvom takvom aktivnoscu koja je protivna Bozjem nauku, tada se otvaraju za neciste duhovne sile, koje bez tijela ne mogu puno uciniti na zemlji. Njima ljudsko tijelo daje silu da djeluju na zemlji, oni ju opsjednu nasilnicki. Rijetko se njih poziva da zaposjednu ljudsko tijelo, oni udju kad su vrata negdje odskrinuta, mislim vrata duse jedne osobe. dakle bavljenje vracanjem, nekakvih polusvjesnim stanjima gdje covjek ne kontrolira svoj um, npr psihodelicke droge, hipnoze i slicno, sve je to prostor za demone.
Dakle ono sto sam rekla na pocetku, na njih se ne moze utjecati fizickim svijetom, krizevima, vodom ili bilo kojom stvari.
Isus nam kaze kako se na njih djeluje. Pod broj jedan treba poznavati Isusa kao svoga Spasitelja. Isus je jedino ime vece od bilo kojeg imena, Isus je Spasitelj svijeta, ne samo od grijeha negoli i od ovakvih stvarnosti, opsjednuca i slicno, jer on je porazio Sotonu.
Dakle istjerivati demona u Isusovo ime, biti svjestan autoriteta kojeg imamo u Isusovo ime, postoji autoritet u Isusovom imenu. To ime nam je dano, krscanima je dano. "U moje ime istjerivat cete demone...."Svaki krscanin moze to uciniti, onaj tko je svjestan autoriteta u Isusu (da cemo raditi iste stvari kao Isus u njegovo ime). Isus nam je ostavio svoj autoritet (A radit cete i vece stvari od ovih jer ja idem Ocu, molim cu oca i dat ce vam Duha Svetog koji ce biti s vama). Dakle pod broj jedan, istjerivanje demona vrsi se od strane krscanina koji vjeruje u isusov autoritet dan nama ovdje na zemlji. Demoni se moraju pokoravati Isusovom imenu. Postoji jedna prica u Novom zavjetu da su neki ljudi to radili koji nisu bili krscani, rekli su demonima: izlazite u ime Isusa koga pavao propovijeda. Dakle nisu poznavali tog Isusa i nisu shvacali kojim autoritetom pavao to radi, pa su im demoni rekli: Poznajemo Isusa i znamo tko je Pavao a tko si ti? Tu su se okrenuli na njega i rastrgali ga (ljudi koje su opsjeli, ne sami demoni).
Dakle je bitno znati tko si, Ja sam dijete Boga zivoga, ja sam spasena, Isus je moj Spasitelj.
Drugo, treba zazvati krv Kristovu, na osnovu krvi Isusove demoni su porazeni, on je prolio krv i ta krv nesto znaci, znaci oprostenje grijeha, potrebno je zazvati tu krv na sebe kao zastitu, ta krv znaci da smo pred Bogom bez grijeha, opravdani. Treba imati tu svjesnost, da smo cisti pred Bogom.
Dakle bi molitva izgledala ovako: U Ime Isusa krista, ja Bozje dijete, oprana Isusovom krvlju, autoritetom njegova imena naredjujem ti demone da izadjes iz te osobe i odes u pusto mjesto (naime tako im je i Isus naredio) . Ako je osoba dovoljna prisebna dobro je da i ona kaze isto, te da prihvati Isusa kao svog spasitelja (Biblija kaze ako je kuca-dusa covjecja prazna, ako taj demon izadje, doci ce kasnije novih 10, ako dusa covjecja nije nastanjena od Boga negoli je prazna), te da ispovijedi grijehe ako zna da je zbog nekih stvari bila otvorena za ovakve demone, ako je zazivala duhove, vracala i slicno, neka se odrekne ovih stvari dok se demon istjeruje.
Eto, nikakva vodica ne moze pomoci, demoni su duhovne prirode, na njih djeluje Bozja rijec i autoritet Bozje rijeci i svjesnost o tome kod osobe koja ih izgovara.
Osim toga, Isus je rekao da se neki demoni istjeruju postom i molitvom. Postoje cak i cijele legije u covjeku, a legija je imala puno vojnika u Rimu, ne znam tocno koliko, mogla bih googlat, no vise od 100 sasvim sigurno. Za teze slucajeve dobro se pripremiti postom i molitvom. Samo na osnovi Biblije mozemo utvrditi jasan postupak. Krscanin se ne treba plasiti nikakvih demona, Bog je nasa zastita, oni nam ne mogu nista. "Jer mi smo s Kristom skriveni u Bogu". Dakle ne radi se o nasoj snazi ni o nasoj duhovnosti, negoli o Bogu koji nas stiti. Amen! Slava Velikom Bogu!

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 01.08.2013. at 16:39.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom