Pogledaj jedan post
Old 17.08.2017., 01:24   #32
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
A vidiš, ja sam gomilu vremena provela baveći se sa svojom djecom. Go-mi-lu...
Šetali smo, pričali, organizirali izlete, odlazili na kazališne predstave , kina, posjete..putovanja, planinarenja, čitala sam im hrpe dječjih knjiga, pjevala. Uvijek sam razgovarala s njima , tražila uzroke, analizirala svoje postupke. I tražila red, kažnjavala za zločestoću primjereno njihovoj dobi. tukla ih nisam nikad, vrijeđala, zastraivala.
A jedna druga moja frendica odgaja svoje kćeri gestapovskom disciplinom. Imaju slušati i točka. Kontrolira svaki segment njihovog života i ne trpi neposluh..čak ne trpi ni navodno glupe reakcije svojih kćeri. prizna da povremeno izgubi živce i izmati ih ko volove.
i cijenjeni forumski puče, pogodite jel njoj djeca govore da je kurvetina i jel njoj govore gadosti koje su govorili meni. A sa njihovim ocem se ne slaže..ili vlada tišina ili svađa. Nervira ju i on..još više nego one.
Kad idu na spavanje ( bez pogovora) dođu poljubiti mamu i tatu , operu zube i tišina. U školi moraju imati dobre ocjene.
Kad su bile manje rekla mi je ovo...mrzit će me kad odrastu tako i tako. pa nek sad ja imam mira i komociju.
Ja sam je manje više uvijek zgražala, branila svoj tolerantni nju ejđ stav o slobodi, duši , ljepoti izbora , moralu blablabal...
i sa žaljenjem zaključujem da je ona u pravu n+barem donekle. odgojila je uredne, ljubazne, pristojne i uspjene cure s kojima nikad nije imala većih problema. Sjebane su sigurno njenim brutalnim metodama. Al sjebani su i moji okupani mojom pažnjom i ljubavlju. I njoj je bilo laške. Pljus šamarčina i bok. Problem riješen.
Znaci zakljucak je mlatit djecu, pristrasit ih da po kuci hodaju ko s metlom u guzic.. od straha i jos da hitlericu majku, ko po nekoj sabloni poljube i zahvale na maltretiranju, da ispred drugih ljudi su ko drvene marije, fine ,krasne, uredno zacesljane, ma nu...slika i prilika.
jos ti to podrzavas, jer bolje da se ne narusi komocija gde majke, najbolje bi bilo mozda djecu rokat nekim tabletama za smirenje, nek budu kulturni, ko lutke iz izloga, uh teska zivota, samo da postuju roditelje.

a jel se ti roditelji pitaju dal sami sebe postuju, te zene, ka ova tvoja, koja slini za bivsim koji ju koristi ko bankomat, ona sebe ne postuje, ne postuje ni djecu, a ocekiva od njih postovanje.

Nema roditelja koji nije pogrijesio, al smatrat sebe savrsenom bez greske i kriviti djecu, ili primjer onog djecaka koji je teti u vrticu rekao suti kurvo, a ti se cudis odakle to malome djetetu. pa kako odakle, cuo je kako to otav govori mami njegovoj.

o bozeeee...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom